Oznanila številka 8 - 7.junij 2015

Obvestila v 8 številki oznanil:

• KRSTI bodo v nedeljo, 14. junija  po sv. maši ob 9.30, priprava pa v soboto, 13. junija ob 19. uri.

• 1. SEJA NOVOIZVOLJENEGA ŽPS bo v petek, 12. junija 2015, ob 19. uri.

• DUHOVNIŠKO POSVEČENJE bo v naši škofiji letos samo v Pleterjah, in sicer na praznik Srca Jezusovega, v petek, 12. junija, ob 10. uri. Posvečenje bo prejel kartuzijan br. Mihael Marija (Petar) Mamić, rojen 2. avgusta 1973, doma iz župnije Kaštel Stari (Hrvaška). Ker bo posvečenje v stari gotski cerkvi, se ga lahko udeležijo tako moški kot ženske, zato lepo vabljeni.

• DIAKONSKO POSVEČENJE štirih diakonov iz naše škofije bo v mesecu oktobru.

• NABIRKA ZA OBNOVO STAVBE ŠKOFIJE (pušica) bo v naši župniji v nedeljo, 28. junija 2015. Stavba - kapitelj, ki služi kot škofija je potrebna temeljite obnove, s katero so že pričeli. Ob praznovanju 10. obletnice bi jo radi vsaj deloma obnovili. Zato je g. škof  zaprosil za eno nedeljsko nabirko kot solidarnostno pomoč.

• BRANJE BERIL:
    14.6. ob 7h: Andrej Dvojmoč, Jerneja Stopar,
    ob 9.30: Anica Hribar, Berta Jordan,

21.6. ob 7h: Oton Strgulec, Nina Rajar,
    ob 9.30: Matjaž Jakše, Rozalija Pucelj,

28.6. ob 7h: Angelca Zagorc, Toni Žulič,
    ob 9.30: Marko Jordan, Mateja Strgulec,

• ČIŠČENJE IN KRAŠENJE Ž. CERKVE:
    4., 7. in 14.6.: Kočarija in Male Vodenice
    21. in 28.6.2015: Malence
    5. in 12. 7.: Orehovec - 1. (zg.) del
    19. in 25.7.: Orehovec - 2. (sp.) del
    2. in 9.8.: Dobe
  • 9. FESTIVAL DRUŽIN bo  letos potekal na Otočcu med 19. in 21. junijem. Kaj več lahko preberete na spletu: www.festival-druzin.si. Ker je največji tabor družin letos tako blizu, priporočam, da se ga udeležite vsaj kakšen dan.

• 47. ROMANJE BOLNIKOV, INVALIDOV IN OSTARELIH NA BREZJE  bo v soboto, 20. junija 2015. Somaševanje bo vodil ljubljanski nadškof Stanislav Zore.Sv. maša bo na trgu pred baziliko ob 10.00, priprava na sv. mašo z molitvijo rožnega venca pa ob 9.00.

• DAN MOLITVE IN POSTA ZA DOMOVINO: SOS ZA SLOVENIJO bo letos od torka, 23. junija 2015, od 18. ure do srede, 24. junija, do 18. ure, potekal pod geslom: Svoboda, Odgovornost, Sočutje za Slovenijo s posebnim poudarkom na odgovornosti za skupno dobro in uboge. Več si lahko preberete na spletni strani: www.nasadomovina.si

•  SLOVENSKI NOVOMAŠNIKI V L. 2015

Škofija KOPER: Blaž Lapanja - župnija Spodnja Idrija
    Nadškofija LJUBLJANA: Blaž Dobravec - župnija Bloke; Aljaž Kraševec -  župnija Sv. Trojica nad Cerknico; Gašper Mauko - župnija Radovljica; Peter Možina - župnija Matenja vas; Boris Rozman - župnija Sora
    Nadškofija MARIBOR: Marjan Ristič - nadžupnija sv. Jurij v Slovenskih Konjicah
    Škofija MURSKA SOBOTA: Andrej Lažeta - župnija Prihova
    Redovniki: br. Mitja Marija Ponikvar, kapucin - župnija Cerknica; p. Daniel Golavšek, minorit - župnija Galicija; Andrej Brozovič, jezuit - župnija Ljubljana-Rakovnik; Mihael Marija Mamić, kartuzijan - župnija Kaštel Stari (Hrvaška)

• DUHOVNIŠKI JUBILEJ - zahvalo za 40 let duhovništva in 50 let redovništva bo 15. avgusta na Slinovcah obhajal naš rojak, salezijanec, g. FRANCI DROBNIČ.