Oznanila številka 7 - 17. maj 2015

24. in 31.5.: Ivanjše, Podstrm
    4., 7. in 14.6.: Kočarija in Male Vodenice
    21. in 28.6.2015: Malence

• SREČANJE STAREJŠIH IN BOLNIKOV bo na binkošti - v nedeljo, 24. maja, ob 9.30. Lepo vabljeni tudi po sv. maši v župnišče.

• SREČANJE MINISTRANTOV leskovške dekanije bo v soboto, 6. junija, ob 10h v župniji Sv. Duh - Veliki Trn.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 5. junija, dopoldne in popoldne.

• NABIRKA za socialno zavarovanje  duhovnikov bo v nedeljo, 31. maja 2015.

• GROZDETOV DAN IN SPRAVNA SLOVESNOST NA ZAPLAZU za našo škofijo bo 30. maja 2015 ob 10. uri. Ob tej priložnosti bo na Zaplazu blagoslov spravnega križa in posode z zemljo iz krajev, kjer so naši rojaki trpeli med vojno in po vojni. V okviru dekanije organiziramo avtobusni prevoz (8 €).

•  ORATORIJ bo letos v Sv. Križu - Podbočju od 24. do 28. avgusta. Prijavnice boste dobili pravočasno. Otroci že sedaj vabljeni, da si vzamete čas za oratorij.

•  VEROUK bomo zaključili v prvem tednu junija. Otroci bodo dobili spričevala pri verouku, tisti, ki imajo verouk v četrtek in petek, pa na zapovedan praznik Sv. Rešnjega Telesa, v četrtek, 4. junija. Podpisana spričevala naj prinesejo nazaj v nedeljo, 7. junija. Veroučenci 1. razreda bodo dobili spričevala v nedeljo, 31 maja, pri verouku.

•  PRAZNIK SV. REŠNJEGA TELESA IN KRVI, ki  je   slovesni  in zapovedan praznik, bomo praznovali  v četrtek, 4. junija 2015.  Da bo lahko  vsak  pri  sv. maši, bodo sv. maše ob  9.30  in  19h  v župnijski cerkvi, ter ob 18h na Oštrcu. V nedeljo, 7. junija, pa bomo po jutranji sv. maši z Jezusom šli v procesiji zunaj cerkve, da bo blagoslovil naša polja, vinograde, travnike, vrtove in vse delo človeških rok in pameti.