Oznanila št. 4 - 10.marec 2024

ob 18h: Jakob Pavlovič
    24.3. - cvetna: ob 7h: Oton Strgulec, Andreja Baznik, Rok Stopar - kronist
    ob 9.30: Klemen Mohar, Mateja Strgulec, Jerneja Jevnik Zagorc - kronist
    ob 11h Oštrc: Marta Hajsinger, Rozalija Pucelj, Nik Hajsinger, Nejc Pucelj - kronist.

3. in  10.3.: Grajska cesta
    17. in 24.3.: Vodeniška cesta
    28.,31. 3. in 7.4.: Ržišče, Vel. Vodenice
    14.4.2024: starši birmancev

• SEJA ŽPS bo v  petek, 15. marca 2024, ob 19. uri v veroučni učilnici

• SREČANJE S STARŠI BIRMANCEV bo v četrtek, 21. marca 2024, ob 19. uri v veroučni učilnici

• SPOVEDOVANJE PRED VELIKO NOČJO
        Tuj spovednik bo pri nas na cvetno nedeljo, 24. marca, pri obeh mašah v župnijski cerkvi ter ob 11. uri tudi pri sv. maši na Oštrcu.
        Pred nami je največji praznik - velika noč, pa tudi slovesnost sv. birme  (14. 4.) in prvega sv. obhajila (12. 5.), zato izkoristite to priliko, kajti tuje spovednike je težko dobiti, ker je malo duhovnikov, ki ne bi imeli obveznosti v domači župniji. Domači župnik pa bom na voljo za sv. spoved pred delavniškimi sv. mašami.

• TEDEN DRUŽINE 2024
    bomo v Cerkvi na Slovenskem  letos obhajali od 19. do 23. marca pod naslovom:'Velikonočna skrivnost v družinskem življenju'. Vodilna tema tega tedna bo kako gre vsaka krščanska družina skozi velikonočno tridnevje.
        V tem tednu ste še posebej povabljeni k obisku sv. maše in k poglobljeni molitvi za družine v naši domovini, saj sta pri nas zakon in družina močno ogrožena.

• PRAZNIK SV. JOŽEFA, Jezusovega rednika in moža Device Marije, ter zavetnika naše dežele in novomeške  škofije, bomo obhajali v torek, 19. marca 2024. Sv. maši bosta v župnijski cerkvi ob 9.30 in 18h. Še posebej vabljeni možje in fantje.

• PRAZNIK GOSPODOVEGA OZNANJENJA MARIJI bomo letos zaradi cvetne nedelje in velikega tedna obhajali v soboto, 23. marca. Sv. maši bosta v župnijski cerkvi ob 9.30 in 18h. Ker je to materinski dan, ste  še posebej vabljene  matere, žene in dekleta.

• 5. RADIJSKI MISIJON bo potekal od nedelje, 17., do sobote, 23. marca 2024. Vsebina premišljevanj bo v duhu »leta molitve«, kakor nas  spodbuja papež Frančišek pred svetim letom.
        Misijonski nagovori bodo vsak dan ob 11.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer me 22.00 in 24.00. V petek, 22. marca, bo po vsej Sloveniji spovedni dan - za našo dekanijo v župnijski cerkvi v Leskovcu od 7h - 18h.

• OLJČNE VEJICE boste tudi letos lahko dobili na tiho nedeljo (17. 3.). Vsako leto jih pripravijo in pripeljejo verniki iz župnij  slovenske Istre. Kar boste zanje darovali, bo za obnovo njihovih cerkva.

• CVETNA NEDELJA - 24. MAREC 2024    Jezus se je po srečanju z Zahejem v Jerihi odpravil  v  Jeruzalem. Na Oljski gori, s  katere je  lep  razgled  na  to mesto, se  je ustavil in poslal dva izmed učencev, da sta mu pripeljala osliča, na  katerem je pojezdil v mesto. In tam se je Jezus, ob  pogledu  na sveto mesto zjokal, rekoč: »O, da bi tudi ti na ta dan spoznalo, kaj  prinaša mir!« (Lk 19,42).

A ljudje niso spoznali tega časa prihoda obljubljenega Mesija, Gospoda. Res so ga tedaj z navdušenjem, prav po kraljevsko sprejeli in mu vzklikali: »Blagoslovljen kralj, ki prihaja v Gospodovem imenu!« (Lk 19,38). A to navdušenje je bilo le zunanje in zelo kratkotrajno. Že par dni po tem slovesnem sprejemu je bila situacija povsem drugačna. Judovski prvaki so iskali prilike, kako bi se ga znebili, ne da bi s tem povzročili nerede med ljudmi. Zato jim je bila zelo dobrodošla ponudba enega od Jezusovih učencev, Juda Iškarijota, da jim ga izda.

V spomin na ta slovesni Jezusov vhod tudi mi vsako leto prinašamo k blagoslovu zelenje in butare - to kar raste na našem področju. Upam, da boste tudi letos prinesli k blagoslovu butare, narejene iz več vrst lesa in zelenja, ki raste v naši župniji. Morda bodo tudi birmanci naredili kakšno skupno butaro!?

Delavnica za butare bo v soboto, 23. marca, ob 10h, v nedeljo pa ob 11h sv. maša tudi na Oštrcu.