Oznanila št. 2 - 28.januar 2024

18. in 25.2.: Hmeljska cesta
    3. in  10.3.: Grajska cesta
    17. in 24.3.: Vodeniška cesta

• OBHAJILO BOLNIKOV bo na Svečnico - prvi petek v februarju dop. in popoldne.

• DAROVANJE ZA OGREVANJE ž. cerkve in  kapele bo v nedeljo, 4. februarja 2024.

• GOSPODOVO DAROVANJE - SVEČNICA
        Na ta praznik, letos v  petek, 2. februarja, se spominjamo, da sta Marija in Jožef prinesla Jezusa v tempelj, da bi ga kot prvorojenca postavila pred Gospoda - ga darovala in opravila daritev dveh grlic ali dveh golobčkov, ker sta spadala med revne ljudi. Pri tem sta se srečala s starčkom Simeonom,  ki je o Jezusu rekel, da je »Luč v razsvetljenje poganov«. Sveti z lučjo svoje besede in življenja.

Na ta praznik prinesemo k blagoslovu sveče, ki nas spominjajo, da je Jezus kakor sveča svetil drugim in se daroval za vse ljudi. Želi pa, da bi bili tudi kristjani žive luči sredi teme današnjega poganstva in nevere. Ob Njem znova in znova prižigajmo tudi svoje luči.

• SVETOVNI DAN BOLNIKOV
        Na god Lurške Matere Božje, 11. februarja 2024, bomo praznovali  že 32. svetovni dan bolnikov. Papež Frančišek je napisal poslanico z naslovom: »Ni dobro za človeka, da je sam«.  Bolni, ranljivi in ubogi so v srcu Cerkve. Biti morajo tudi v središču naše človeške skrbi in pozornosti.

• ZAČETEK POSTNEGA ČASA
        Na  pepelnično sredo, letos 14. februarja, bomo začeli postni čas. Pri sv. maši bo spokorni obred pepeljenja. Ta dan in na veliki petek je strogi post (da se lahko le enkrat na dan najemo do sitega in se zdržimo mesnih jedi), vse petke v postnem času pa je zdržek od mesnih jedi.

V postnem času bo ob petkih pred sv. mašo pobožnost križevega pota, prav tako ob nedeljah pred drugo sv. mašo (ob 9.15).

• DUHOVNA OBNOVA ZA BIRMANCE bo v soboto, 3. februarja 2024, od 8.30 - 17.00 v Leničevem domu v Sajevcah. Za vsak prejem zakramenta je duhovna priprava najvažnejša - tako osebna molitev in molitev v družini, udeležba in sodelovanje pri nedeljski sv. maši in sodelovanje v okviru župnijske skupnosti.

• PREDSTAVITEV BIRMANCEV ŽUPNIJSKI SKUPNOSTI bo v nedeljo, 11. februarja 2024, pri sv. maši ob 9.30. Pri tej sveti maši bodo birmanci izročili lastnoročno napisano prošnjo za prejem zakramenta, prejeli blagoslov staršev, ki jim bodo izročili Sv. pismo, ter vsi kot družina prejeli poseben blagoslov. Vsi v župniji bomo povabljeni, da kot skriti prijatelji molimo za posamezne birmance in birmanke. Lepo vabljeni k tej slovesnosti.