Oznanila št. 18 - 17.december 2023

24. in 31.12.2023: Gorjanska cesta
    6. in 14.1.2024: Ljubljanska cesta
    21. in 28.1.: Resljeva cesta

• KRSTI bodo v torek, 26. decembra 2023, pri sv. maši ob 9.30.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 5. januarja 2024, dop. in popoldne.

• ŽUPNIJSKI STENSKI KOLEDAR ZA L. 2024 boste dobili na božič pri ofru.

• BLAGOSLOVLJENO VODO lahko dobite v ž. cerkvi v Antonovi kapeli.

• ADVENTNA AKCIJA 'OTROCI ZA OTROKE'
        Kar ste v adventu otroci zbrali za najbolj revne, boste lahko v nabiralnikih prinesli k jaslicam na  praznik Treh kraljev - v soboto, 6. januarja 2024, pri večerni sv. maši na Oštrcu ali v Kostanjevici, ali vsaj v nedeljo, 7. januarja.

• KOLEDNIKI (otroci in mladi, še posebej birmanci) bodo v okviru Trikraljevske akcije (TKA) novico o Jezusovem rojstvu z besedo in s pesmijo oznanili v torek, 2. januarja 2024, dopoldne ali popoldne v Kostanjevici (tistim, ki boste sporočili, da želite), na Malencah, v Globočicah, na Dolšcah, na Oštrcu, v Črneči vasi,..in letos tudi v vaseh kjer so doma birmanci - v glavnem tam, kjer ne pridejo odrasli koledniki. Če jim boste kaj darovali, bodo to dali slovenskim misijonarjem, za šole, vrtce,... Upam, da jih ne boste grdo odslovili. V preteklem letu so zbrali 2.010 evrov.
        Vsi koledniki TKA bodo imeli v okviru škofije skupno srečanje v soboto, 13. januarja 2024, ob 10h  v Baragovem zavodu v  Novem mestu - Šmihelu.

• ŽIVE JASLICE bodo tudi letos pri župnijski cerkvi v Cerkljah ob Krki na god sv. Štefana, v sredo, 26. decembra, ob 17.  in 19. uri ter v petek, 29. decembra, ko bo ob 18. uri v cerkvi koncert božičnih pesmi, ob 19. uri pa predstava 'Žive jaslice'. Vsem, tudi tistim, ki ste jih že videli preteklo leto, priporočam!

• DEVETDNEVNICA PRED BOŽIČEM poteka od sobote, 16. decembra. Vsak dan pri sv. maši ob 17. uri sodelujejo bodoči prvoobhajanci in birmanci. Vsi vabljeni!

• LUČ MIRU IZ BETLEHEMA boste lahko dobili v nedeljo, 24. decembra. Dar, ki ga boste dali za sveče, namenijo skavti za plačilo sveč in v dobrodelne namene.

• BIRMANCI (8. in  9. razred) bodo Luč miru iz Betlehema v nedeljo, 24. decembra, skupaj z voščilom prinesli starejšim in bolnikom. Biti kristjan pomeni tudi sodelovati v župnijski skupnosti - narediti kaj dobrega.
    Kakor je prav, da vsak član družine doma naredi kaj dobrega, tako je potrebno, da tudi vsak član župnijske skupnosti vsaj nekaj prispeva, da bo župnija živa in dejavna na različnih področjih.
        Dragi starši, ne vzgajajte otrok samo za prejemanje, ampak tudi za dajanje!

• VEROUČNE POČITNICE bodo trajale od 24. decembra 2023 do 7. januarja 2024. To je čas, ko bodo otroci v praksi - z obiskom sv. maše in molitvijo v domači družini -  pokazali kakšno je njihovo krščansko življenje.

• DELAVNIŠKE SV. MAŠE bodo po božiču v primeru zelo hladnega vremena,  v kapeli v župnišču.

• NAMENSKI DEL DOHODNINE (1%) - DONACIJO za župnijo Kostanjevica na Krki ste nekateri darovali že lansko leto - za leto 2022.  Kateri bi želeli namesto v državni  proračun, iz katerega večino denarja dohodnine tistih, ki ne določijo kam naj se da nenamenski del, dobijo razne nevladne organizacije (lani baje 11 milijonov), ki so najbolj glasne s svojimi zahtevami na ulicah in v medijih, darovati naši župniji, škofiji ali Katoliški cerkvi v Sloveniji, lahko to oddate preko spleta na portalu https://edavki.durs.si  ali z izjavo na posebnem obrazcu, ki je priložen tem Oznanilom. Lahko ga dobite v tudi v ž. cerkvi ali na spletni strani naše župnije in oddate do 29. decembra po pošti ali v nabiralnik v cerkvi ali župnišču, da bomo lahko mi oddali. Bog vam povrni za vaš dar, ki vas nič ne stane, pomaga pa župniji!     Iskren Bog povrni vsem, ki ste to naredili že v preteklem letu, da je župnija letos dobila 418,33 evrov.

• EVROPSKO SREČANJE MLADIH bo potekalo v Ljubljani od 28. decembra 2023 do 1. januarja 2024. Več na spletni strani: taizeljubljana.si.   Vsem zelo priporočam!