Oznanila št. 17 - 3.december 2023

24. in 31.12.2023: Gorjanska cesta
    6. in 14.1.2024: Ljubljanska cesta
    21. in 28.1.: Resljeva cesta

• KRSTI bodo na praznik sv. Štefana, ki je tudi Dan samostojnosti in enotnosti, 26. decembra, pri sv. maši ob 9.30.

• SREČANJE ZA BRALCE bo v Šentjerneju, 9. decembra, ob 9h (Pavle Ravnohrib).

• ŽEGNANJE v cerkvi sv. Miklavža bo na svetnikov god, v sredo, 6. decembra. Sv. maša bo ob 17. uri.

• SPOVEDOVANJE pred božičnimi prazniki bo v nedeljo, 17. decembra 2023, med sv. mašami ob 7h in 9.30 v župnijski cerkvi ter ob 11h na Oštrcu. Spovedoval bo g. salezijanec iz Ljubljane.
      Prilika za sv. spoved (domači župnik) pa bo vedno tudi pred sv. mašo ali  po sv. maši ob delavnikih in nedeljah. Priporočam, da pred prazniki opravite dobro sv. spoved, da boste praznovali v prijateljstvu z Bogom.

• BOŽIČ bo še lepši, če se bomo nanj  v adventu tudi na zunaj lepo pripravili. Naši predniki so na god sv. Barbare (4. decembra) dali v vazo in na toplo vejico cvetočega grma ali sadnega drevja, na god sv. Lucije (13. decembra) pa so vsejali pšenico in posodo prav tako postavili v topel prostor. Če boste tudi vi naredili to, boste imeli na božič cvetje v vazi in zeleno pšenico.

• SLOVESNI  PRAZNIK BREZMADEŽNE bomo  obhajali  v  petek, 8. decembra 2023.  To  je eden največjih Marijinih praznikov.  Še  posebej  je  to  praznik otrok in  mladine, ki   želi  hoditi  skozi življenje  pod Marijinim varstvom.
        Da boste lahko prišli k sv. maši,  bodo sv. maši  v  župnijski  cerkvi  ob  9.30  in 18.00 ter ob 16.30 na Oštrcu.

• DEVETDNEVNICO PRED BOŽIČEM bomo  začeli v soboto, 16. decembra 2023. Sv. maše bodo v času devetdnevnice ob delavnikih ob 17h, ob nedeljah pa pri sv. maši ob 9.30. Devetdnevnico bomo zaključili v nedeljo, 24. decembra, pri sv. maši ob 9.30, da boste na sveti večer lahko doma pokropili ter pokadili domove.
       K tej devetdnevnici so še posebej vabljeni veroukarji iz 3. razreda, ki se pripravljajo na prvo sv. obhajilo, in  bodoči birmanci (8. in 9. razred). Pri devetdnevnici bodo  prvoobhajanci, v procesiji s prižganimi svečami, nosili kip Marije in Jožefa - skupaj z njima šli proti Betlehemu. Starši omogočite otrokom, še posebej mlajšim, lepo pripravo na božič, ki jim bo ostala v spominu, ko bodo imeli svoje otroke.

• LUČ MIRU IZ BETLEHEMA bodo šentjernejski skavti prinesli v nedeljo, 24. decembra 2023. Dobili jo boste lahko po obeh mašah.  Kasneje bo na voljo v ž. cerkvi.  Birmanci bodo skupaj z voščilom to luč ponesli tudi starejšim in bolnikom ter invalidom. Če smo do sedaj koga izmed starejših in bolnikov prezrli,  prosimo, da sporočite, da bo lahko dobil voščilo.

• BOG VAM POVRNI za nabirko v pušico na misijonsko nedeljo in v ned. 3.12. za Karitas, za ofer na zahvalno nedeljo - za potrebe župnije, in za biro župniku.

• OTROCI ZA OTROKE je misijonska akcija v kateri sodelujejo otroci vsega sveta. Z zbranim denarjem se podprejo projekti v najrevnejših deželah, ki služijo otrokom. Na začetku adventa so tudi letos otroci dobili adventne koledarje s predlogi za dobra dela in za molitev. Na ta način se vzgajajo v majhnih odpovedih stvarem ki jih običajno imajo preveč, in v darovanju najbolj potrebnim. Svoje darove bodo otroci prinesli v cerkev na praznik sv. Treh kraljev.