Oznanila št. 14 - 8.oktober 2023

Molitve za rajne po namenu darovalcev za 'spomine'

15.10. ob 7h: Anica Žulič, Toni Žulič
    ob 9.30: Rok Levojević, Marija Pavlovič
    22.10. ob 7h: Franci Gorenc, Jerneja Stopar Jaklič
    ob 9.30: Brigita Pirc, Anica Stopar
    29.10. ob 7h: Simon Kerin, Jožica Prpič
    ob 9.30: Jerneja Jevnik Zagorc, Miha Pešič

1. in 8.10.:Koprivnik, Malence, Sajevce
    15. in 22.10: Dolšce
    29.10. in 5.11.: Avguštine
    12. in  19.11.: Oštrc, Črešnjevec
    Bog povrni vsem, ki se s čiščenjem in krašenjem trudite, da je naša cerkev, naš skupni dom lepo urejen. Prav tako vsem za slinovško cerkev na kvatern'co

• KRSTI bodo v nedeljo, 22. oktobra, ob 9.30, priprava pa v soboto, 21. oktobra, ob 16.30.
    Vsi starši, ki že dolgo  odlašajo s krstom svojih otrok, naj pohitijo, da ne bodo otroci prej sami  prišli v cerkev.

• NA MISIJONSKO NEDELJO (22.10.) je nabirka pri obeh mašah namenjena za misijone.

• UPOKOJENI ŠKOF ANDREJ GLAVAN bo v soboto, 14. oktobra 2023, ob 9.30, v stolni cerkvi sv. Nikolaja v Novem mestu, obhajal skupaj s škofi, duhovniki in verniki zahvalno sv. mašo za 80 let življenja. Lepo vabljeni.

• ŽEGNANJSKA NEDELJA je zadnja nedelja v oktobru (29.10.), ko se bomo veselili, da imamo v župniji posvečen skupni dom, našo župnijsko cerkev. To je kraj kjer so skozi več kot 800 let predniki utrjevali prijateljstvo z Bogom in prejemali duhovne darove, da so mogli ohraniti 'dom in rod'. Koliko veselja, žalosti in upanja ter prošenj in zahval je bilo izročenih Bogu, Materi Božji in farnemu zavetniku sv. apostolu Jakobu! Tukaj se je odvijala duhovna zgodovina te župnije.