Oznanila št. 11 - 6.avgust 2023

17. in 24.9: Gor. Prekopa

• ČIŠČENJE IN KRAŠENJE C. NA SLINOVCAH
    15.8.2023: Slinovce

• ROMANJE K SV. NEŽI NA KUM bo v nedeljo, 27. avgusta 2023. Vsakih sedem let je to naše zaobljubljeno romanje prošnja sv. Neži naj bo priprošnjica pri Bogu, da ne bi poplave naredile v Kostanjevici velike škode. Letos bo somaševanje ob 11. uri vodil upokojeni beograjski nadškof - zlatomašnik Stanislav Hočevar.  Po kosilu bomo popoldne obiskali še nekatere kraje (romarsko božjo pot na Zaplazu, kjer počivajo posmrtni ostanki blaženega mučenca Alojzija Grozdeta
        Odhod avtobusa bo ob 8.30 z avtobusne  postaje in nato postanek pri gostilni Žolnir.
        Kdor se želi priključiti romarjem v avtobusu, naj se prijavi v župnišču vsaj do vključno nedelje, 13. avgusta. Prispevek za prevoz in kosilo je do tega datuma 30 evrov, po tem datumu pa 40 evrov.
        Tisti, ki so navajeni, da odlašajo do zadnjega, in tako še druge pustijo v negotovosti ali naj naročimo in  plačamo avtobus, morajo pač dobiti kakšno »nagrado«!

• MARIJINO VNEBOVZETJE - VELIKI ŠMAREN - TOREK, 15. AVGUSTA
    je slovesni in zapovedan praznik. V naši župniji bosta dve sv. maši: ob 7h v župnijski cerkvi ter ob 10. uri na Slinovcah. Ta dan bomo obnovili posvetitev slovenskega naroda Mariji in seveda tudi vsak osebno.
    POSVETILNA MOLITEV
    Presveta Devica Marija!
    Ti si Jezusova mati; ti si ga pod srcem nosila, ga rodila in z njim pod
    križem trpela.
    Ti si tudi naša mati; tvoja materinska roka nas je varovala skozi vso zgodovino.
    Tebi izročamo sami sebe, da bi v molitvi in pokori spreminjali svoja srca.
    Tebi izročamo naše družine, da bi
    bile odprte za življenje in bi mladim odkrivale duhovne vrednote.
    Tebi izročamo Cerkev na Slovenskem, da bi v zvestobi evangeliju gradila edinost.
    Tebi izročamo slovensko domovino, da bi napredovala v luči vere in krščanskega izročila.
    Tebi izročamo naše rojake po svetu, da bi ostali zvesti Bogu in svoji domovini.
    Tebi, naša Mati, se danes vsi skupaj posvetimo.
    Sprejmi nas v svoje varstvo in nas
    izroči svojemu sinu Jezusu, našemu Odrešeniku, ki živi in kraljuje vekomaj. Amen.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
    Vedno bodite blizu nebeški Materi,
    saj je ona morje, čez katero moramo,
    da bi dosegli obalo večne lepote. (pater Pij)