Oznanila št. 9 - 25.junij 2023

9. in 16.7.: Orehovec - 2. (sp.) del
    23. in 30.7.: Grič, Zaboršt
    6. in 13.8.: Dobe
    Prosim, če v teh poletnih vročih mesecih pride kdo tudi med tednom ter odstrani gnile rože in zamenja vodo.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 7. julija, dopoldne in  popoldne.

• SLOVESNI PRAZNIK SV. APOSTOLOV  PETRA IN  PAVLA, bomo praznovali v četrtek, 29. junija 2023.  To je praznik, ki nas še posebej spominja na našo povezanost z vsakokratnim Petrovim naslednikom, rimskim papežem, da pripadamo Katoliški veri in Cerkvi.
        Obenem pa nas spominja tudi na neutrudno Pavlovo oznanjevanje evangelija vsem ljudem tedanjega časa - še posebej poganom. Tudi danes je čedalje več poganov - nekrščenih in tistih, ki še ne poznajo Kristusovega nauka. Naj nam bo sv. Pavel zgled za oznanjevanje v okolju v katerem živimo in delamo.
        V župnijski cerkvi bosta sv. maši ob 9.30 in ob 19h, na Oštrcu pa ob 17.30.

• NABIRKA 'PETROV NOVČIČ' kot dar papežu, da lahko komu pomaga, bo namenjena pušica na praznik sv. ap. Petra in Pavla, 29. junija 2023.

• ŽEGNANJA PO PODRUŽNICAH: v soboto, 8. julija, ob 19. uri pri kapeli na Gornji prekopi, v nedeljo, 9. julija, ob 11. uri v Črneči vasi, v nedeljo, 16. julija, ob 11. uri na Oštrcu.
        Žegnanja naj bodo priložnost, da se soseska zave svoje povezanosti med seboj in  z zavetnikom najprej pri sv. maši in nato tudi pri pogostitvi. Čeprav nekateri pridejo samo k drugemu delu, bi bilo prav, da  bi prišli tudi v cerkev, da bi videli zavetnika (co) in on(a) njih. Brez sv. maše ne bi bilo tudi drugega dela proščenja.

• ZLATA MAŠA
        V soboto, 1. julija 2023, bom ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. apostola Jakoba starejšega obhajal zlato mašo - 50 let duhovniške službe. K tej zahvalni daritvi vas prav lepo vabim, prav tako k pogostitvi po sv. maši pred cerkvijo, ter ob 18. uri na Slinovce k petim litanijam Matere Božje z blagoslovom.
        Naj bo ta slovesnost Bogu v čast in zahvalo ter prošnja za nove duhovne poklice, da bi tudi v bodoče imela župnija duhovnika.

Vaš župnik Jože Miklavčič

• SLOVENSKI NOVOMAŠNIKI 2023
    *Blaž Zorko (24 let) iz župnije Ljubljana Koseze. Posvečen bo v ljubljanski stolnici, 29. junija, ob 9. uri, nova maša 2. julija, ob 10. uri v Kosezah.
    *Klemen Gartner (25) iz župnije Sv. Križ nad Mariborom. Posvečen bo v mariborski stolnici, 29. junija, ob 16. uri. Nova maša, 9. julija, ob 10. uri v Sv. Križu nad Mariborom.
    *Br. Drago Ferencek (42), dominikanec, iz ž. Ljubljana - Sveti Križ. Posvečen bo v baziliki Device Marije v Petrovčah, 2. julija, ob 16. uri. Nova maša v ž. Ljubljana Sveti Križ, 9. julija, ob 10. uri.
    Spomnimo se jih kaj v molitvi.

• DUHOVNIŠKI JUBILEJI V DEKANIJI
    *V soboto, 1. julija, ob 10. uri zlata maša v Kostanjevici.
    *V nedeljo, 2. julija, ob 10. uri zlata maša lazarista Jožeta Zupančiča na Raki.
    *V nedeljo, 2. julija, ob 10. uri biserna maša (60 let) prelata Vinka Veglja na Čatežu ob Savi.
    *V nedeljo, 9. julija, ob 10. uri zlata maša upokojenega beograjskega nadškofa Stanislava Hočevarja v Škocjanu.
    *Zlata maša dekana Antona Trpina bo v Šentjerneju v avgustu