Ta dan se spominjamo, da je Jezus počival v grobu, zato prihajamo v cerkev in molimo v kapeli Božjega groba.
Že ob sedmi uri zjutraj so se v cerkvi zbrali tisti, ki so z gobami prišli po blagoslovljen ogenj.
Najprej smo pri Božjem grobu zmolili jutranjo molitev, nato pa blagoslovili vodo in jo dali v uporabo v kropilnik pri vhodu v župnijsko cerkev.
Zunaj obzidja je sledil blagoslov velikonočnega ognja, ki ga je tudi letos pripravil farni ključar Anton Olovec. Letos se je zbralo od 33 raznašalcev in raznašalk ter 26 njihovih spremljevalcev in voznikov, ki so ponesli blagoslovljen ogenj – gobo po skoraj vseh vaseh in po mestu. To je lep običaj, ki ga dobrohotno sprejemajo tudi tisti, ki nimajo peči ali štedilnika na trdo gorivo, vendar vseeno želijo košček prižgane blagoslovljene gobe. Mladi raznašalci so pa tudi veseli toplega sprejema in skromnih darov, ki jih dobijo.
Med dnevom je bil v glavnem v lepem vremenu – dež se je 'ponujal' na Dolšcah - na sedemnajstih krajih blagoslov velikonočnih jedil. K temu blagoslovu se je zbralo 950 ljudi: otrok, mladine, odraslih in starejših. Na vsakem kraju je bil tudi blagoslov vode in soli, zahvala vsem, ki skrbijo za cerkve, kapelice in križe, ter za biro župniku in darove starejšim in bolnikom, ki jim jih bodo odnesli birmanci.
Velikonočno vigilijo smo zvečer začeli z blagoslovom ognja s katerim smo prižgali velikonočno svečo kot simbol vstalega Kristusa. Sledilo je branje beril iz stare in nove zaveze, slovesno petje Slave, ko zazvonijo zvonovi, in aleluje pred evangelijem, ki poroča o vstajenju. Slovesno bogoslužje so s svojim sodelovanjem še posebej obogatili bralci, ministranti in pevci, ki so zelo lepo peli.
Po slovesni vigiliji so nekateri možje in fantje pripravili bandera in nebo za procesijo, nekaj žena pa v veroučni učilnici darove za starejše in bolnike, ki so jih v nedeljo in ponedeljek, skupaj z voščilom, raznesli birmanci.