Oznanila št. 4 - 12.marec 2023

19. in 26. 3.: Hmeljska cesta
    2. in 9. 4.: Grajska cesta
    16. in 23. 4.: Vodeniška cesta
    Bog povrni vsem, ki skrbite, da je naša župnijska cerkev lepo očiščena in okrašena. V postnem času je želja Cerkve, da je krašenje skromno, ker je to čas spokornosti, kar se mora poznati tudi na zunaj.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 31. marca, dopoldne in popoldne.

• SPOVEDOVANJE PRED VELIKO NOČJO bo na tiho nedeljo, 26. marca 2023, pri obeh mašah v Kostanjevici in ob 11h na Oštrcu bo spovedoval tuj spovednik.

• KRIŽEV POT v postnem času molimo ob nedeljah pred drugo sv. mašo - ob 9.15, ob petkih pa pred sv. mašo

• SPREMEMBNA ČASA - POLETNI ČAS začenjamo v nedeljo, 26. marca. Od takrat dalje bodo delavniške sv. maše ob 19. uri.

• OLJČNE VEJICE boste lahko dobili v nedeljo, 26. marca 2023, v Kostanjevici in na Oštrcu. Vaš dar bo za cerkve v slovenski Istri.

• PRAZNIK SV. JOŽEFA, zavetnika družin, novomeške škofije in slovenskih dežel,  bomo letos praznovali v soboto, 18. marca, ker je 19. marca postna nedelja in ima v bogoslužju prednost pred vsemi svetniškimi prazniki. Pri nas bosta sv. maši v župnijski cerkvi ob 9.30 in ob 18h.
        V stolni cerkvi sv. Nikolaja v Novem mestu škof podeli vsako leto odličje sv. Jožefa, najvišje škofijsko priznanje, namenjeno posameznikom in ustanovam, ki se posebej odlikujejo poz zglednem krščanskem življenju in svojem prispevku za krajevno Cerkev. Prejemnik letošnjega odličja bo g. Ivan (Janko) Gabrič iz župnije Sv. Duh - Veliki Trn. Je poročen oče šestih otrok, po poklicu zidar v pokoju. V župniji je sodeloval  kot ministrant, ključar, organist in zborovodja župnijskega zbora ter bil v  pomoč vsem župnikom. Še posebej pa si je dolga desetletja prizadeval za elektrifikacijo zvonjenja in popravilo okvar pri delovanju tudi v drugih župnijah - tudi pri nas. Iskrene čestitke!

• PRAZNIK GOSPODOVEGA OZNANJENJA - MATERINSKI DAN bomo praznovali v soboto, 25. marca. Sv. maši bosta ob 9.30 in 18h. Udeležba pri sv. maši, in molitev za žive in pokojne matere, bo najlepša zahvala materam.

• 18. RADIJSKI MISIJON 2023 bo pod geslom 'KO SE TEMELJI REDA PODIRAJO' potekal na radiu Ognjišče od nedelje, 26. marca, do sobote, 1.  aprila 2023.  To je za vse priložnost za duhovno poglobitev in utrditev v veri.
        Vsebino bo črpal iz psalma št. 12:

»Zakaj glej, krivični napenjajo lok,
    uravnavajo svoje puščice na tetivi,
    da bi v temi streljali na iskrene v srcu;
    ko so temelji razrušeni,
    kaj more storiti pravični?«

Mnogi so mnenja, da se ob vojni, ki jo spremljamo, rušijo temelji svetovnega reda. Dejansko že dlje časa lahko opazujemo hud napad liberalnih idej, ki brutalno in brez treznega pomisleka rušijo skoraj vse temelje na katerih je deloval zahodni svet.
        Splav, evtanazija, nameren razkroj družine... vse to govori o moralnem propadu družbe. Kako naj nekdo, ki vidi v dno brezna, v katerega nas silijo določene skupine, nagovarja in predvsem, kako naj reši sebe, da ne pade v past obupa?
        Kako torej osmisliti preizkušnje, ki nas zadevajo?
        V predgovoru v knjigo preroka Joba je tudi zapis: »Jobova knjiga odgovarja na vprašanje o človekovih življenjskih preizkušnjah. Vprašanje je zelo pomembno, kajti nobena huda preizkušnja ni človeku pretežka, če je smiselna, in vsaka lahka preizkušnja je prehuda, če se zdi zahrbtna in krivična.«
        Težo letošnjih misijonskih nagovorov je prevzel nadškof Marjan Turnšek, ki bo odgovarjal na vprašanja današnjega časa.

Vsebina radijskega misijona:

Nedelja, 26. 3.– Ko se temelji reda podirajo
    Ponedeljek, 27. 3.- Kaj more storiti pravični?
    Torek, 28. 3. - Izgubljeni in osamljeni
    Sreda, 29. 3. - Skupaj smo močni
    Četrtek, 30. 3. - Bog - ovira ali izvor naše svobode?
    Petek, 31. 3. - Družina - kraj sprave  in odpuščanja
    Sobota, 1. 4. - Kaj nam je storiti?
        Osrednji misijonski nagovor bo vsak dan ob 17.00, ob 8.00 bo Svetovalnica, ob 9.20 Življenje išče pot, ob 11.15 Pričevalci, ob 20.00 misijonsko obarvane večerne oddaje,  od 22.00 - 24.00 ponovitev.
        V petek, 31. marca, bo Spovedni dan
    - za našo dekanijo bo skozi ves dan prilika za sv. spoved v ž. cerkvi v Leskovcu.

• MIR SE ZAČNE V DRUŽINI
        Med praznikom sv. Jožefa (19.3.) in Gospodovim oznanjenjem (25.3.) v Katoliški cerkvi v Sloveniji tradicionalno obhajamo teden družine.
        Za teden družine 2023 je bilo izbrano geslo »Mir se začne v družini«.

Program tedna družine bomo začeli že v soboto, 18. marca 2023, ko bomo praznovali god sv. Jožefa. Ta dan si bomo po večerni maši v veroučni učilnici lahko ogledali videoposnetek s pozdravom ljubljanskega nadškofa Stanislava Zoreta in pogovor z g. Alešem Čerinom. Ker je to »moški večer« so povabljeni možje, da se še kaj pogovorijo.

*V nedeljo, 19. marca, bo popoldne ob 15. uri križev pot v naravi. Pri nas bo to na Oštrcu.

*Od ponedeljka, 20. marca, do petka, 24. marca, bo dogajanje po domovih. Vsak večer ob 19.45 bo potekalo dvajsetminutno Zoom srečanje družin.

Program bo naslednji:

*19.45 - molitev za družino k sv. Jožefu moli določena družina, vsak dan iz druge škofije (iz novomeške v petek, 24. 3.);
    *19.47 - kratek kviz s štirimi vprašanji, pri katerem sodelujejo otroci;
    *19.50 - resnična družinska zgodba o miru;
    *20.00 - pesem: poje določena družina, vsak dan iz druge škofije;
    *20.03 - zaključna molitev, kratek pozdrav škofa (vsak večer iz druge škofije) in blagoslov družinam;
    *Sobota, 25. marec: dogajanje po župnijah - pri nas po večerni maši v veroučni učilnici ogled videoposnetka v katerem bo škof Anton Jamnik posebej pozdravil vse Slovence, ki živijo v tujini, nato pa bo pričevanje gospe Helene Rozman. Ker je to »ženski večer«, so žene in matere povabljene, da se zadržijo v pogovoru.

Povezava za Zoom srečanja