Oznanila št. 2 - 29.januar 2023

19. in 26. 3.: Hmeljska cesta
    2. in 9. 4.: Grajska cesta
    16. in 23. 4.: Vodeniška cesta
        Bog povrni vsem, ki se trudite za lepoto našega skupnega doma. Spored je objavljen za tri mesece, da boste lahko vnaprej planirali in se dogovorili.

• BLAGOSLOV SV. BLAŽA, da bi bil ta svetnik naš priprošnjik pri Bogu zoper bolezni v grlu in  druge bolezni, boste lahko prejeli med sv. mašo na njegov god, v petek, 3. februarja. Vsak blagoslov pomeni prošnjo za božjo pomoč in varstvo. Uslišanje pa je odvisno tudi od vere - zaupanja tistega, ki prosi, in Božje presoje, kaj je zanj dobro.

• KRSTI bodo v nedeljo, 5. februarja 2023, priprava pa v soboto, 4. februarja, ob 16.30.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 3. februarja, dopoldne in popoldne.

• NABIRKA ZA OGREVANJE bo v nedeljo, 5. februarja 2023. Bog povrni vsem, ki kaj prispevate za cerkev!

• NABIRKA ZA PASTORALNO IZOBRAŽEVANJE v novomeški škofiji bo v nedeljo, 19. februarja.

• PASTORALNO IZOBRAŽEVANJE ZA BRALCE bo v soboto, 11. marca, od 10h - 12h v Sv. Križu - Podbočju. Vodil bo dramski igralec Pavle Ravnohrib.

• DUHOVNA OBNOVA ZA PEVCE bo v Šentjerneju, 25. februarja, od 9h - 12.30.

• ZA BOLNIKE Z RAKOM ter njihove svojce in prijatelje bo v soboto, 4. februarja 2023, ob 16. uri v baziliki Marije Pomagaj na Brezjah ljubljanski nadškof in metropolit Stanislav Zore daroval sveto mašo. Po maši bo zbrane blagoslovil z relikvijami sv. Leopolda Mandića.
        Pater Leopold Mandić je bil vse življenje bolehen. V zadnjih letih življenja se je številnim bremenom bolezni pridružil tudi rak na požiralniku. Kmalu po smrti patra Mandića so se na njegovem grobu začela dogajati čudežna ozdravljenja. Kongregacija za bogoslužje in zakramente ga je v letu 2020 razglasila za zavetnika bolnikov z rakom.
     Od februarja 2023 naprej bodo v baziliki Marije Pomagaj na Brezjah praviloma vsak drugi petek v mesecu darovane svete maše v podporo bolnikom z rakom in njihovim bližnjim.