Oznanila št. 17 - 27. november 2022

27.11. in 4.12: Avguštine
    11. in 18.12.: Oštrc, Črešnjevec
    25. in 31.12.: Črneča vas, Vrtača, Vrbje

• V MIKLAVŽEVI CERKVI bo sv. maša na dan svetnikovega godu, v torek, 6. decembra 2022, ob 17. uri.
        Upamo, da nas bo sv. Miklavž obiskal,  v nedeljo, 4. decembra 2022, pri sv. maši ob 9.30 v župnijski cerkvi - vsaj tako je obljubil. Otroci in odrasli pridno molite!

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 2. decembra 2022, dopoldne in popoldne.

• KRSTI bodo v ponedeljek, 26. decembra, priprava pa v soboto, 17. dec., ob 16. uri.

• SPOVEDOVANJE pred božičnimi prazniki bo v nedeljo, 11. decembra 2022, med sv. mašami ob 7h in 9.30 v župnijski cerkvi ter ob 11h na Oštrcu. Spovedoval bo g. salezijanec iz Ljubljane.
      Prilika za sv. spoved (domači župnik) pa bo vedno tudi pred sv. mašo ali  po sv. maši ob delavnikih in nedeljah. Priporočam, da pred prazniki opravite dobro sv. spoved, da boste praznovali v prijateljstvu z Bogom. V času epidemije ni bilo veliko  priložnosti, pa tudi sedaj je težko dobiti tujega spovednika.

• SLOVESNI  PRAZNIK BREZMADEŽNE  bomo  obhajali  v  četrtek, 8. decembra 2022. To je eden največjih Marijinih praznikov. Še  posebej  je  to  praznik otrok in mladine, ki   želi  hoditi  skozi življenje  pod Marijinim varstvom.
        Da boste lahko prišli k sv. maši,  bodo sv. maši  v  župnijski  cerkvi  ob  9.30  in 18.00.

• DEVETDNEVNICO PRED BOŽIČEM bomo  začeli v petek, 16. decembra 2022. Sv. maše bodo v času devetdnevnice ob delavnikih ob 17h, ob nedeljah pa pri sv. maši ob 9.30. Devetdnevnico bomo zaključili v petek, 23. decembra, da boste na sveti večer (24.12.) lahko doma pokropili ter pokadili domove.
       K tej devetdnevnici so še posebej vabljeni veroukarji iz 3. razreda, ki se pripravljajo na prvo sv. obhajilo, in  bodoči birmanci (7. in 8. razred). Pri devetdnevnici bodo  prvoobhajanci, v procesiji s prižganimi svečami, nosili kip Marije in Jožefa - skupaj z njima šli proti Betlehemu. Starši omogočite otrokom, še posebej mlajšim, lepo pripravo na božič, ki jim bo ostala v spominu, ko bodo imeli svoje otroke.

• LUČ MIRU IZ BETLEHEMA bodo šentjernejski skavti prinesli v nedeljo, 18. decembra 2022. Dobili jo boste lahko po obeh mašah.  Kasneje bo na voljo v ž. cerkvi.  Birmanci bodo skupaj z voščilom to luč ponesli tudi starejšim in bolnikom ter invalidom.

• ADVENTNO MISIJONSKO AKCIJO 'OTROCI ZA OTROKE' smo začeli na prvo adventno nedeljo in jo bomo zaključili ob božiču. Veroukarji so dobili zelo lep adventni koledar, ki predstavlja blaženo Pauline - Marie Jaricot (Polin - Mari Žarikó), ustanoviteljico  Papeške Družbe za širjenje vere in pisma naših slovenskih misijonarjev in misijonark.
        V zakristiji lahko brošuro dobite tudi tisti odrasli, ki nimate šoloobveznih otrok.

• BOG VAM POVRNI za nabirko v pušico na misijonsko nedeljo, za ofer na zahvalno nedeljo - za potrebe župnije, in za biro župniku