Oznanila št. 12 - 28. avgust 2022

2. in 9. 10.: Dolnja Prekopa - vas

• ČIŠČENJE IN KRAŠENJE C. NA SLINOVCAH
    18. in 25.9.: Spodnje in zgornje Globočice

• KRSTI bodo v nedeljo, 11. septembra 2022, po maši ob 9.30, priprava pa v soboto, 10. septembra, ob 17h. Tiste, ki radi odlašajo, bo najbrž zopet prehitela epidemija. Škoda za otroka!

• OBHAJILO BOLNIKOV IN STAREJŠIH bo v petek, 2. septembra 2022, dopoldne in popoldne.

• OBLETNICE POROK bomo zaradi epidemioloških razmer obhajali namesto v  oktobru, že prvo nedeljo v septembru - 4. septembra 2022.
       V tem času ste jubilanti dobili tudi pisna vabila. Če kateri, ki letos obhajajo 'okroglo' obletnico cerkvene poroke, ni dobil vabila, ker nimamo vseh podatkov, naj se do petka, 2. septembra 2022, kljub temu prijavi, da mu lahko pripravimo spominsko darilo s posvetilom. Naj velja to obvestilo tudi kot vabilo.

• ŽEGNANJE NA SLINOVCAH - 'KVATERN'CA'

Slovesno praznovanje v čast Materi dobrega sveta bomo začeli v soboto, 17. septembra 2022, ob 19. uri.   Maševal in pridigal bo novi cerkljanski župnik, g. Andrej Pažur. Pred in med sv. mašo bo prilika za sv. spoved (tuj spovednik).

V nedeljo - 18. septembra 2022 - bodo sv. maše: ob 7h, ko bo maševal domači župnik, ob 9h bo pridigal, ob 10.30 pa tudi maševal, upokojeni novomeški škof, zlatomašnik msgr. Andrej Glavan.

Ob 10.15 bo vodil kratko grkokatoliško pobožnost - moleben v čast Bogorodici - g. Gorazd Bastašić, upravitelj grkokatoliške župnije Drage v Beli Krajini.

Ves čas bo tudi prilika za sv. spoved.

Ker ima vsako veliko praznovanje tudi osmino, bo sv. maša na Slinovcah tudi v nedeljo, 25. septembra, ob 10. uri (2. kvatern'ca).

• MOLITVENO BDENJE ZA NOVE DUHOVNE POKLICE  bo v naši škofiji v noči s petka na soboto, z 2. na 3. september. Naša župnija je povabljena k molitvi v soboto, 3. septembra, ob 8h - 9h. Zato bo jutranja sv. maša ob 7.30.

• ŠKOFIJSKI MOLITVENI DAN ZA DUHOVNE POKLICE BO NA ZAPLAZU,  10. septembra 2022, ob 10. uri.
        Slovesnost bo pod geslom »Pojdi in popravi mojo Cerkev!« To naročilo, ki ga je prejel sv. Frančišek Asiški, nagovarja tudi danes mlade, naj vsak na svoj način obnavlja in gradi Kristusovo Cerkev.
        Po molitveni uri, ki se bo začela ob  9.30, bo ob 10.00 sv. maša, ki jo bo daroval škof, msgr. Andrej Saje.
        Še posebej vabljeni molivci in ministranti, ki bodo imeli pred sv. mašo posebno srečanje v  prostoru pod zakristijo.

• MAŠNI ŠTIPENDIJ
      Slovenski škofje so sklenili, da je od 1. septembra 2022 mašni štipendij 23,00 EUR (običajno so darovalci za maše na podružnicah prispevali nekaj za vožnjo); mašni štipendij za gregorijanske (30 maš) pa 750,00 EUR. Mašni dar ali stipendij je duhovnikom glavni vir dohodka za preživljanje. Škofje so ga spremenili po štirih letih.

• VEROUČNI URNIK ZA LETO 2022/23

1. razred:  v ponedeljek ob 16.15
    2. razred:  v ponedeljek ob 14.30
    3. razred:  v ponedeljek ob 15.15
    4. razred:  v torek ob 14.30
    5. razred:  v torek ob 15.15
    6. razred:  v četrtek ob 14.30
    7. razred:  v četrtek ob 15.15
    8. razred:  v torek ob 7.00
    9. razred:  v ponedeljek ob 7.00
    Otroški pevski zbor bo začel z vajami z začetkom verouka. Kdaj bo pevska vaja boste obveščeni.

•  ZAČETEK VEROUČNEGA LETA bo v nedeljo, 11. septembra 2022, pri sv. maši ob 9.30. Pri tej sv. maši bo poseben blagoslov šolskih torbic, potrebščin, staršev, učiteljev, vzgojiteljev in katehetov.

•  VEROUČNE UČBENIKE IN DELOVNE ZVEZKE TER BOGOSLUŽNI ZVEZEK boste lahko dobili starši pri vpisu, ki bo tudi letos za vse razrede - bolj natančen za 1. razred (starši s seboj prinesite družinsko knjižico ali krstni list za otroka, če je bil krščen v drugi župniji).

• VPISNICO k župnijski katehezi za vse razrede, razen za 1.  razred, dobite na naši spletni strani (Povezava do vpisnice). Izpolnjeno prinesite k vpisu.

•  VPISOVANJE otrok (v veroučni učilnici) v 1., 2. in 3. razred bo v ponedeljek 5. septembra, od 8h - 10h,  ter od 15h - 18.00;
    - za 4., 5., 6., 7., 8. in 9.  razred pa v torek, 6. septembra, od 8h - 10h,  ter od 15h - 18.00.
    *Starši, ki imajo pri verouku več otrok, bodo lahko vse vpisali hkrati in dobili knjige in zvezke. Cena je podobna lanski. Prispevek za kurjavo je 10 evrov na družino.

• KATEHETSKO - PASTORALNA ŠOLA
    ni le šola za bodoče katehiste in katehistinje, ampak je »teološka šola za vsakogar«, zlasti za tiste, ki želijo poglobiti versko znanje - tudi za bogoslužne sodelavce: izredne delivce obhajila, bralce, organiste, cerkvene pevce, animatorje birmanskih skupin, pa tudi za starše, da bodo lažje posredovali vero svojim otrokom. Ker bo duhovnikov čedalje manj, bo potrebno, da usposobljeni laiki prevzamete svoj del odgovornosti oznanjevanja evangelija.
        Informativni dan in vpis je v četrtek, 15. septembra 2022, od 17. ure do 18.30 v Baragovem zavodu v Šmihelu, tel. 031 262 266, e-naslov: damjana.tramte@gmail.com;

• 41. STIČNA MLADIH 2022
    bo letos potekala v soboto, 17. septembra, v  cistercijanskem samostanu v Stični. Letošnje geslo je: »Izberi vihar«.
        Stična mladih bo letos potekala od 10.00 do 21.00 (zbiranje, ob 11h sv. maša, čas za kosilo, delavnice - do 18h, nato večerja za vse in ob  19.30 večerni program). Od  13h - 18h bo potekal tudi športni turnir v odbojki, nogometu, košarki. Ves dan bo možna tiha molitev v opatovi kapeli in zakrament sv. spovedi v cerkvi. Informacije na  www.sticna.net. Cena vstopnice - tudi za večerjo - je 10 €.