Oznanila št. 13 - 15. avgust 2021

ob 9.30: Mateja Strgulec, Rok Stopar
    5.9. ob 7h: Toni Žulič, Anica Žulič
    ob 9.30: Urban Urh Jakše, Marija Pavlovič
    Če kateri v času dopustov ne more brati, prosim, da sporoči ali dobi zamenjavo.

22. in 29. 8.: Orehovec - 1. (zg.) del
    5. in 12. 9.: Orehovec - 2. (sp.) del

• KRSTI bodo v nedeljo, 5. septembra 2021, po maši ob 9.30, priprava pa v četrtek, 2. septembra, ob 17h. Tiste, ki radi odlašajo, bo najbrž zopet prehitela epidemija. Škoda za otroka!

• OBHAJILO BOLNIKOV IN STAREJŠIH bo v petek, 3. septembra 2021, dopoldne in popoldne.

• OBLETNICE POROK bomo zaradi epidemioloških razmer obhajali namesto v  oktobru, že zadnjo nedeljo v avgustu - 29. avgusta 2021.
        Preteklo leto ni bilo možno obhajati v oktobru, zato bomo letos malo bolj pohiteli. Vsi, ki letos obhajate okroglo obletnico, lepo vabljeni, prav tako lanskoletni. Celo olimpijske igre so prestavili, zakaj ne bi še praznovanje zakonskih jubilejev. Mislim, da je prav, da se Bogu večkrat zahvalite, da ste še živi, kolikor toliko zdravi - in še oba skupaj. So pa nekateri lanski jubilanti letos že umrli.
        V tem tednu boste dobili še  pisno povabilo - tisti za katere imamo podatke. Če ne boste dobili  posebnega povabila, pa imate 'okroglo' obletnico (10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60,.) pa se vseeno prijavite.

• PRIPRAVA NA KRŠČANSKI ZAKON bo pri nas od petka, 3., do nedelje, 5. septembra 2021.
        Začetek priprave v petek od 18.00 do 20.00, nato v soboto od 8.30 do 12.00 ter od 14.30 do 18.00, ter v nedeljo od 8.30  do 12.30.  Priprava bo, če  bodo epidemiološke razmere dovoljevale fizično navzočnost.

• ROMANJE BOLNIKOV, INVALIDOV IN STAROSTNIKOV NA ZAPLAZ bo v soboto, 28. avgusta 2021, ob 10. uri. Sv. mašo bo vodil škof Andrej Glavan.

• MOLITVENO BDENJE ZA NOVE DUHOVNE POKLICE  ob v noči s petka na soboto, s 3. na 4. september. Spored bo kasneje objavljen. Spomnili  se bomo tudi novega škofa.

• MOLITVENI DAN ZA NOVE DUHOVNE POKLICE bo kot običajno potekal na Zaplazu v soboto, 11. septembra, z začetkom molitvene ure ob 9.00 in s sveto mašo ob 10.00, ki jo bo vodil škof Andrej Glavan.

• VPISOVANJE K VEROUKU in začetek novega veroučnega šolskega leta bo pri nas po nedelji, 5. septembra 2021. Kakor običajno bo v prihodnjih Oznanilih objavljen veroučni urnik in vse kar je potrebno za vpis in začetek veroučne šole.
        Sedaj, v času počitnic, ko so epidemiološke razmere dovoljevale obisk nedeljske sv. maše, pa smo lahko videli kakšna je domača verska vzgoja otrok.

• FOTOGRAFIJE IN USB KLJUČE od prvega sv. obhajila od začetka avgusta lahko dobite v župnišču.
        Vsi, ki bi želeli USB ključ posnetkov od sprejema novomašnika, nove maše, litanij na Slinovcah - tudi program po mašah in s kosila - sporočite čim prej župniku, ker ponovno zbiramo naročila (15€). Res škoda, da ne bi imeli v družini spomin na ta lepi dogodek.