Oznanila št. 11 - 11. julij 2021

25.7. ob 7h: Franci Gorenc, Oton Strgulec
    ob 9.30: Anica Hribar, Matjaž Jakše
    ob 17h: Klemen Mohar, Jerneja Jevnik Zagorc
    Če kateri v času dopustov ne more brati, prosim, da sporoči ali dobi zamenjavo.

11. in 18. 7.: Ržišče in Velike Vodenice
    25. 7. in 1. 8.: Kočarija in Male Vodenice
    8. in 15. 8.: Ivanjše in Podstrm
    22. in 29. 8.: Orehovec - 1. (zg.) del
    5. in 12. 9.: Orehovec - 2. (sp.) del

• KRSTI bodo tudi v nedeljo, 25. julija 2021, ob 11.30, priprava pa v soboto, 24. julija, ob 17. uri. Vsi, ki bi želeli ta termin, se čim prej prijavite.

• BLAGOSLOV AVTOMOBILOV in drugih prevoznih sredstev ob godu  sv. Krištofa bo  pri nas v nedeljo, 18. julija  2021,  po obeh  sv. mašah v ž. c. in  na  Oštrcu.
       Ob tej priložnosti   bo   tudi nabirka MIVA - od srečno prevoženih kilometrov vsaj nekaj za avtomobile,  traktorje in kolesa slovenskim misijonarkam in misijonarjem. Bog povrni vsem, ki tudi na ta način podpirate nesebično delo naših misijonarjev in misijonark v revnih deželah.

• ŽEGNANJA: v nedeljo, 18. julija, na Oštrcu, v nedeljo, 25. julija, farno žegnanje in čaščenje Najsvetejšega, 1. avgusta, žegnanje na Ržiščih.

• FOTOGRAFIJE IN USB KLJUČE od prvega sv. obhajila od začetka avgusta lahko dobite v župnišču.
        Vsi, ki bi želeli USB ključa posnetkov od sprejema novomašnika in nove maše - tudi program po mašah - sporočite čim prej župniku, ker zbiramo naročila.

• CELODNEVNO ČAŠČENJE SV. REŠNJEGA TELESA IN FARNO ŽEGNANJE bo pri nas na god sv. apostola Jakoba, v nedeljo, 25. julija 2021.
        Sv. maše bodo ob 7h, 9.30 in ob 17. uri, ko bo sklep čaščenja.
    Ob 9.30 bo maševal naš novomašnik Jakob Piletič, ob sklepu pa bo vodil somaševanje g. Janez Miklič, župnik v Nevljah pri Kamniku (župnikov sošolec)

Na ta dan, ki je poseben dan milosti za vso našo župnijo, ste povabljeni, da se oglasite pri Jezusu, ga počastite, se mu zahvalite, in ga prosite zase, za svoje domače, našo župnijsko skupnost, posamezne vasi, soseske, in vse, ki so potrebni božje pomoči. K sv. maši in češčenju pridite kadar morete, še posebej pa ste povabljeni:
    ob 7h - sv. maša
    7.45 - 8.45 - udeleženci jutranje maše
    8.45 - 9.30 - Dolnja in Gornja Prekopa
    9.30 - sv. maša
    10.30 - 11.30 - Koprivnik Ržišče, Velike in Male Vodenice,  Podstrm,  Kočarija,  Ivanjše
    11.30 - 14h - sv. Rešnje Telo bo shranjeno v tabernakelj, cerkev pa odprta za obisk in molitev
    14h - 15h - Kostanjevica na Krki
    15h - 16h - Malence, Sajevce, Slinovce, Globočice, Orehovec Grič, Zaboršt, Dobe, Dobrava
    16h - 17h - Jablance, Črneča vas, Vrtača, Vrbje, Črešnjevec, Oštrc, Avguštine, Dolšce
    17h - sklep čaščenja in somaševanje.
    Prilika za sv. spoved bo med dopoldansko sv. mašo in upam, da tudi med večerno.

Ker je ta dan tudi farno žegnanje, bo pri vseh mašah tudi darovanje (ofer) za župnijsko cerkev. Zaradi epidemije so odpadli vsi ofri in veliko nedelj pušica. Vsem, ki se zavedate, da sami vzdržujemo cerkve, in zato kljub vsemu kaj prispevate, Bog povrni.