Oznanila št. 9 - 6. junij 2021

6. in 13. 6.: Grajska cesta
    20. in 29. 6.: Vodeniška cesta
    27. 6.: Starši prvoobhajancev
    4. 7. 2021: posebna ekipa (nova maša)

• ČIŠČENJE IN KRAŠENJE NA SLINOVCAH
    4. 7. 2021: Zgornje Globočice

• SEJA ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA bo v četrtek, 10. junija 2021, ob 19.45 v veroučni učilnici.

• VEROUK bo do 20. junija. Vsi veroučenci, ki še niso prinesli pokazat veroučni zvezek ali so naredili zelo malo nalog (nekateri vse te mesece, ko ni bilo verouka v učilnici, niso doma nič naredili), naj to dopolnijo čim prej, da bodo drugo leto lahko šli v višji razred.

• DEVETDNEVNICO PRED PRVIM SV. OBHAJILOM, bomo začeli v petek, 18. junija 2021, pri večerni sv. maši. V času devetdnevnice bodo prvoobhajanci prejeli tudi zakrament sv. spovedi. Prvo sv. obhajilo bo, kakor je bilo objavljeno, v nedeljo, 27. junija 2021, ob 9.30 v župnijski cerkvi.
        Večina prvoobhajancev in staršev se je in se še lepo pripravlja tudi z obiskom nedeljske sv. maše in molitvijo v domači družini. To je najlepša priprava. Upajmo, da bodo epidemiološke razmere takšne, da bomo lahko tudi na zunaj lepo praznovali.

• SREČANJE S STARŠI PRVOOBHAJANCEV bo v ponedeljek, 14. junija, ob 19.30 v veroučni učilnici.

• DUHOVNA PRIPRAVA NA NOVO MAŠO
        V nedeljo, 13. junija 2021, bo spovedoval, pridigal in maševal stiški cistercijanski opat Maksimilijan File. To bo že peta duhovna priprava pri kateri boste nekateri lahko prejeli zakrament sv. pokore, in s prejemom sv. obhajila ter po Božji besedi in homiliji okrepljeni z obilo duhovne hrane.
        Pred novo mašo, ki bo v nedeljo, 4. julija 2021, ob 10. uri v naši župnijski cerkvi, bo še tridnevnica, pri kateri bodo sodelovali mlajši duhovniki: v sredo, 30. junija, Gabriel Kavčič iz koprske škofije, v četrtek, 1. julija, Tilen Oberwalder Zupanc iz ljubljanske nadškofije in v petek, 2. julija, Blaž Franko iz novomeške škofije.
        Mašniško posvečenje bo v torek, 29. junija, ob 16. uri v novomeški stolnici.
        Sprejem novomašnika bo v soboto, 3. julija 2021, ob 18. uri.
        Na dan nove maše (4. julija) bodo ob 17. uri na Slinovcah pete litanije Matere Božje in blagoslov z Najsvetejšim, v ponedeljek, 5. julija, pa bo imel novomašnik ob 18. uri na Slinovcah  zahvalno sv. mašo.
      O novomašnem slavju boste obširneje seznanjeni v prihodnji številki Oznanil ter v posebni prilogi.

• NA SPLETNI STRANI NAŠE ŽUPNIJE lahko preberete intervju  z diakonom Jakobom Piletičem, objavljen v Aletei, ter si ogledate pogovor na RTV SLO z letošnjimi novomašniki v oddaji Obzorja duha, 18. aprila 2021.