Oznanila št. 5 - 21. marec 2021

Cvetna nedelja (28.3.2021) ob 7h: Simon Kerin (kronist), Oton Strgulec, Nina Rajar, Blaž Tomšič
    ob 9.30: Ajda-Lea Jakše, Rok Stopar, Jerneja Jevnik Zagorc (kronist)
    Veliki četrtek (1.4.) ob 18h: Klemen Mohar, Nik Hajsinger, Nejc Pucelj
    Veliki petek (2.4.) ob 18h: Jerneja Jevnik Zagorc (kronist), Miha Pešič, Omar Hanuna
    Vel. sobota (3.4.) ob 18h: Marta Hajsinger, Marija Pavlovič, Simon Kerin, Urban Urh Jakše, Alen Lenič,
    Velika noč (4.4.) ob 7h: Toni Žulič, Jurij         Strgulec, Andrej Dvojmoč
    ob 9.30: Mateja Strgulec, Miha Pešič Jože Pavlovič
    ob 11h Slinovce: Klemen Mohar,
    Vel. poned. (5.4.) ob 7h: Franci Gorenc
    9.30: Fani Zagorc;
    11.4. ob 7h:  Anica Žulič, Angelca Zagorc
    ob 9.30: Anica Stopar, Jožica Lenič, Nik Hajsinger;

28. 3. in 4. 4. 2021: Ljubljanska cesta
    11. in 18. 4.: Gorjanska cesta
    25. 4. in 2. 5.: Resljeva cesta

• KRSTI bodo v nedeljo, 14. aprila, priprava  pa v soboto, 13. aprila, ob 17h.

• OBHAJILO BOLNIKOV pred veliko nočjo bo v sredo, 31. marca, dopoldne in popoldne.

• TEDEN IN LETO DRUŽINE
    Na  praznik  Gospodovega oznanjenja (četrtek, 25. marca),  ki  ga  praznujemo  kot materinski dan, bomo zaključili v Sloveniji  Teden družine,  ki ga praznujemo v Letu družine. Izkažimo materam svojo hvaležnost in voščilo tudi z molitvijo zanje in obiskom sv. maše (ob 9.30 in 18h).

• SPOVEDOVANJE (župnik) pred veliko nočjo bo tudi na cvetno nedeljo (28. 3.) po križevem potu, ki bo ob 14h, do 15h, na Oštrcu pa od 16h - 17h.

• PRIPRAVE NA KRŠČANSKI ZAKON v aprilu pri nas zaradi epidemije ne bo. Kje je možnost, poglejte na spletni strani Škofije Novo mesto - priprava na zakon.

• VELIKI TEDEN 2021
       Letošnje praznovanje velikonočnih praznikov bo zaradi epidemije koronavirusa Covid-19 prilagojeno trenutnim razmeram. Če bodo razmere dovoljevale, bomo ob upoštevanju vseh zaščitnih ukrepov (zaščitne maske, medosebna razdalja, razkuževanje rok, število navzočih v zaprtih prostorih in na prostem), ki so bili objavljeni s strani škofov, praznovali bolj skromno, pa vendar Velika noč bo tudi pri nas.

• CVETNA NEDELJA - 28. MAREC 2021
              V naši župnijski cerkvi bo 28. marca blagoslov butar, oljk in zelenja pri obeh mašah. Pred drugo sv. mašo - ob 9.30 - bo blagoslov pred cerkvijo (zakristijo). Ob 14h bo križev pot in nato prilika za spoved.

• VELIKI ČETRTEK - 1. APRIL 2021
          Obrede velikega četrtka bomo začeli s sv. mašo Gospodove večerje ob 18.00. Med  mašo utihnejo zvonovi in orgle in se oglasijo šele pri velikonočni vigiliji.
          Po sv. maši ob 18.00 bo prenos Najsvetejšega, nato pa bomo pri molitveni uri z Jezusom na Oljski gori. Še posebej bomo prosili za nove duhovne poklice in za vztrajnost in zvestobo tistih, ki so se odzvali Gospodovemu klicu.
      * Pušica tega dne je namenjena najbolj potrebnim pomoči.

• VELIKI PETEK - 2. APRIL 2021
      * Ob 7.00 bo v župnijski cerkvi križev pot.
      * Slovesni obredi bodo ob 18.00.

Bogoslužje velikega petka ima tri dele: Opravilo božje besede, čaščenje križa in obhajilo.
          Ta dan je strogi post - dolžni smo se zdržati mesnih jedi in se le enkrat na dan najesti do sitega.
      *Kar boste darovali pri križu, bo za Cerkev v Sveti deželi.

• VELIKA SOBOTA - 3. APRIL 2021
      *Blagoslov velikonočnega ognja bo ob 7. uri.
      * BLAGOSLOV VELIKONOČNIH JEDIL, vode, soli:
         VSI BLAGOSLOVI BODO ZUNAJ CERKVE!
      - Malence ob 8h,     - Dobrava ob 8.30,    - Dolnja Prekopa ob 9.00,
      - Gornja Prekopa ob 9.30,    - Dobe ob 10.00,    - Ivanjše ob 10.30,
      - Male Vodenice ob 11.00,  - Vel. Vodenice ob 11.30,   - Ržišče ob 12.00,
      - Orehovec ob 12.30,    - Dolšce ob 13.00,    - Oštrc ob 13.30,
      - Črneča vas ob 14.00,    - Vrbje ob 14.30,     - Črešnjevec ob 15.00,
      - Slinovce ob 15.30,   - župnijska cerkev sv. Jakoba ob 16h.
      *Kar darujete pri blagoslovu jedil je namenjeno tistemu, ki blagoslavlja.

*VELIKONOČNA VIGILIJA - začetek praznovanja velike noči - najbolj slovesno bogoslužje v cerkvenem letu - bo ob 18.00. Ima štiri dele: slavje luči, besedno bogoslužje, krstno bogoslužje in evharistično bogoslužje.
          Ta dan prihajamo v cerkev, častimo križ in molimo pri božjem grobu. Starši pripeljite otroke v cerkev!

• VELIKONOČNA NEDELJA - 4. APRIL 2021
          Na ta največji krščanski praznik bo ob 7.00 v cerkvi slovesno vstajenje in nato procesija okrog župnijske cerkve ter slovesna sv. maša.
          Slovesna sv. maša bo še ob 9.30 ter ob 11.00 na Slinovcah, da se vas bo lahko več udeležilo.  Pri vseh bo običajno darovanje (ofer) za cerkvene potrebe.

• PONEDELJEK V VELIKONOČNI OSMINI - 5. APRIL 2021
      Sv. maši bosta:  ob 7.00 in 9.30 v župnijski cerkvi.  Priložnost za obiske.