Oznanila št. 2 - 24.januar 2021

PRILOGA 2. številki oznanil:

31.1. ob 7h: Jurij Strgulec, Andrej Dvojmoč
    ob 9.30: Berta Kotar Jordan, Jože Matjašič
    ob 11h Slinovce: Miha Pešič, Nik Hajsinger, Klemen Mohar
    2.2.2021 ob 9.30: Fani Zagorc
    ob 18h: Jerneja Jevnik Zagorc
    7.2. ob 7h: Toni Žulič, Franci Gorenc
    ob 9.30: Nejc Pucelj, Urban Jakše
    14.2.2021 ob 7h: Simon Kerin, Oton Strgulec
    ob 9.30: Jože Pavlovič, Blaž Tomšič, Alen Lenič

31.1. in 7.2.2021: Avguštine
    14. in 21.2.: Oštrc, Črešnjevec

• KRSTI bodo v nedeljo, 7. februarja 2021, priprava pa v soboto, 6. februarja, ob 16.30.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 5. februarja, dopoldne in popoldne.

• BLAGOSLOV SV. BLAŽA, da bi bil ta svetnik naš priprošnjik pri Bogu zoper bolezni v grlu in  druge bolezni, boste lahko prejeli na njegov god, v sredo, 3. februarja, pri sv. maši. Vsak blagoslov pomeni prošnjo za božjo pomoč in varstvo. Uslišanje pa je odvisno tudi od vere - zaupanja tistega, ki prosi, in Božje presoje, kaj je zanj boljše.

• 29. SVETOVNI DAN BOLNIKOV bomo tudi letos obhajali na god Lurške Matere Božje, v četrtek, 11. februarja 2021, pod geslom: »Eden je vaš Učitelj, vi vsi ste pa bratje« (Mt 23,8).
    'Odnos zaupanja, je temelj nege bolnikov'.
       Ta dan naj tudi z molitvijo zaznamuje našo pozornost do bolnikov, trpečih in zaposlenih v zdravstvu in drugih ustanovah, še posebej v času epidemije koronavirusa Covid-19.

• DAROVE NABIRK 'OTROCI ZA OTROKE' IN TRIKRALJEVSKE AKCIJE zbiramo pri jaslicah do svečnice. Bog povrni vsem, ki ste že kaj darovali.

• NABIRKA ZA OGREVANJE bo v nedeljo, 7. februarja 2021. Bog povrni vsem, ki kaj prispevate za cerkev!

• VEROUK poteka še naprej 'na daljavo' s pošiljanjem dodatnega gradiva in rešenih nalog, srečanja zakonskih skupin pa po zoomu.

• ŽUPNIJSKI STENSKI KOLEDAR lahko dobite v zakristiji in v župnišču.