Oznanila št. 16 - 18.oktober 2020

Molitve za rajne po namenu darovalcev za 'spomine'

25.10. in 1.11.: Grič, Zaboršt
    8. in 15.11.2020: Dobe

• KRSTI, razen v smrtni nevarnosti, času teh ukrepov, niso dovoljeni.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 6. novembra 2020, če bo še dovoljeno.

• SVETE MAŠE po vaših namenih bodo opravljene na dan, ki je naveden v Oznanilih. Ker svojci in sorodniki ne boste mogli biti prisotni v cerkvi, priporočam, da se zberete doma (morda zvečer) in skupaj za pokojnika(co) kaj molite.

• MISIJONSKA NEDELJA, ki jo obhajamo danes (18.10.) vabi, da se misijonarjev spomnimo tudi z darom. Ker ne bo nabirke v pušico, Misijonsko središče vabi, da nakažete svoj dar:
    Podatki za nakazilo
    Prejemnik: Misijonsko središče Slovenije, Kristanova 1, 1000 Ljubljana
    TRR: SI56 0201 4005 1368 933
    koda namena: CHAR
    BIC banke: LJBASI2X
    namen nakazila: Misijonska nedelja 2020
    referenca: SI00 249807

• TV SLO 1 bo na misijonsko nedeljo (18.10.) ob 11.30 pri Obzorjih duha prikazala prispevek iz Kostanjevice. Ponovitev bo v ponedeljek ob 10.05. (ogled tudi na povezavi)

• VEROUK je od 16. oktobra 2020 ponovno na daljavo. Veroukarji bodo dobili na e-naslov staršev navodilo kako naj sodelujejo ter predlog za bogoslužje v družini.

• PRAZNIK VSEH SVETIH IN VSEH RAJNIH bomo letos praznovali predvsem z osebnim obiskom grobov in molitvijo za pokojne v družini
        Ker letos na pokopališčih in v cerkvah niso dovoljena bogoslužja ali blagoslovi z udeležbo vernikov, bom 1. novembra med dnevom obiskal obe pokopališči, blagoslovil pokopališče in molil za vse, ki na njem počivajo. Vi pa v domačem krogu molite za rajne (npr. rožni venec).
        Za vse, ki jih boste priporočili v molitev v Spominih, bodo darovane sv. maše in molitev. Kakor običajno lahko imena in priimke pokojnih napišete na  list papirja (V molitev priporočam:…) in pošto oddaste v  nabiralnik v župnišču ali v cerkvi, kadar bo odprta. V prihodnjih Oznanilih bo objavljeno kdaj bomo molili za vaše rajne.