Oznanila št. 15 - 27.september 2020

8. in 15.11.2020: Dobe

• ČIŠČENJE IN KRAŠENJE C. NA SLINOVCAH
    11. oktobra 2020: starši birmancev

• KRSTI bodo v nedeljo, 25. oktobra 2020, priprava pa v soboto, 24. oktobra,ob 17. uri.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 2. oktobra 2020, dopoldne in popoldne.

• VEROUK ZA 1. RAZRED: začetek bo v nedeljo, 4. oktobra, ob 8.30.

• DELAVNIŠKE SV. MAŠE bodo od 1. oktobra dalje ob 18. uri.

• ŽEGNANJE v Orehovcu bo, 4. oktobra 2020, ob 11. uri.

• NA MISIJONSKO NEDELJO (18.10.) je pušica namenjena za misijone.

• PRAZNOVANJE ZAKONSKIH JUBILEJEV

Zakonski jubileji so priložnost, da zakonci pregledajo prehojeno pot, se Bogu zahvalijo za vse, kar so prejeli v letih skupnega življenja, obenem pa iskrena prošnja še za naprej.
        Letos se bodo zaradi pandemije Covid-19 jubilanti - tisti, ki letos obhajajo 10., 15., 20., 25., 30., 35., 40., 45., 50., 55., 60. obletnico cerkvene poroke -  njihovi najbližji svojci in celotna farna skupnost Bogu zahvalili v nedeljo, 18. oktobra 2020, ob 10. uri v cerkvi Marije, Matere dobrega sveta, na Slinovcah. Jubilanti naj se prej prijavijo, in pridejo vsaj 15 minut pred sv. mašo.
        V času pred slovesnostjo boste jubilanti dobili tudi pisna vabila. Če kateri, ki letos obhaja 'okroglo' obletnico cerkvene poroke, ne bo dobil vabila, ker nimamo vseh podatkov, naj se do petka, 16. oktobra 2020, kljub temu prijavi, da mu lahko pripravimo spominsko darilo s posvetilom. Naj velja to obvestilo tudi kot vabilo.

• SVETA BIRMA

Slovesnost sv. birme ni praznik samo za birmance in botre, ampak za vso birmančevo družino in vso našo župnijo. Vemo, da se birmanka in birmanec pripravi na birmo tako, da se pouči o veri, da po veri živi, opravi devetdnevnico v čast Sv. Duhu in dobro spoved. Naši birmanci obiskujejo že precej let verouk, nekateri tudi lepo sodelujejo pri verouku, prihajajo k sv. maši in pri njej sodelujejo ter doma živijo kakor se spodobi krščanski družini. Za vsa ta prizadevanja bomo v času pred birmo še posebej prosili, naj jih Bog blagoslovi.
        Starši ste lepo povabljeni, da pred odhodom na slovesnost, svojega otroka doma blagoslovite (pokrižate) - kličete nanj Božji blagoslov in varstvo.

• DEVETDNEVNICO V ČAST SV. DUHU PRED SV. BIRMO bodo  birmanci pričeli v petek, 2. oktobra 2020, pri večerni sv. maši ob 18. uri. Po zgledu apostolov bodo tudi oni vsak dan prosili za darove Sv. Duha. Poleg birmancev ste k devetdnevnici povabljeni tudi starši, botri in prijatelji birmancev.

• SPOVED ZA BIRMANCE bo v sredo, 7. oktobra, ob 17.00 (g. Franjo Simončič) na Slinovcah. Ta dan bo spovednik na voljo tudi med sv. mašo. Starši birmancev in prvoobhajancev ter botri ste povabljeni k prejemu tega zakramenta, da boste otrokom dali dober zgled.

• SREČANJE Z BIRMOVALCEM - pri nas bo letos generalni vikar novomeške škofije, prelat Božidar Metelko - bo v četrtek, 8. oktobra 2020, ob 17. uri v cerkvi na Slinovcah. G. prelat bo preveril, kako so pripravljeni na prejem zakramenta in kako poznajo svojo vero. Po srečanju z birmanci in drugimi veroučenci bo birmovalec nagovoril tudi starše in nato med sv. mašo spovedoval.

• Birmanci bodo imeli 'generalko' - pregled sporeda slovesnosti - v petek, 9. oktobra, ob 17. uri.

• SVETA BIRMA bo pri nas v nedeljo, 11. oktobra 2020, ob 10. uri v cerkvi Marije, Matere dobrega sveta, na Slinovcah. Kakor običajno se bodo birmanci in botri ob 9.45 zbrali pred cerkvijo, od koder bodo šli v procesiji v cerkev. Tam bodo zanje rezervirane klopi. Zaradi epidemije koronavirusa Covid-19 bodo zanje rezervirane vse klopi in stoli ob straneh.
      Fotografiranje in snemanje bo v cerkvi med sv. mašo dovoljeno samo fotografu s posebnim dovoljenjem.

• ZAHVALNA SV. MAŠA BIRMANCEV bo v petek, 16. oktobra 2020, ob 18. uri v župnijski cerkvi.