Bogoslužje Velikega tedna 2015

VELIKI ČETRTEK - 2. APRIL 2015

S slovesno mašo na večer tega dne obhajamo spomin postavitve zakramentov svete evharistije in mašniškega posvečenja.

Obrede velikega četrtka bomo začeli s sv. mašo Gospodove večerje ob 19.00. Med  mašo utihnejo zvonovi in orgle in se oglasijo šele pri velikonočni vigiliji.

Po sv. maši ob 19.00 bo prenos Najsvetejšega, nato pa bomo pri molitveni uri z Jezusom na Oljski gori. Še posebej bomo prosili za nove duhovne poklice in za vztrajnost in zvestobo tistih, ki so se odzvali Gospodovemu klicu.

* Pušica tega dne je namenjena najbolj potrebnim pomoči.

VELIKI PETEK - 3. APRIL 2015

* Ob 7.00 bo v župnijski cerkvi križev pot.

* Slovesni obredi bodo ob 19.00.

To je edini dan v letu, ko ni svete evharistične daritve, saj veliki in večni duhovnik sam daruje na oltarju križa svoje življenje.

Bogoslužje velikega petka ima tri dele:

Opravilo božje besede, čaščenje križa in obhajilo.

Ta dan je strogi post - dolžni smo se zdržati mesnih jedi in se le enkrat na dan najesti do sitega.

*Kar boste darovali pri križu, bo za Cerkev v Sveti deželi.

VELIKA SOBOTA - 4. APRIL 2015

*Blagoslov velikonočnega ognja bo ob 7. uri.

* BLAGOSLOV VELIKONOČNIH JEDIL, vode, soli:

- Malence ob 8h,     - Dobrava ob 8.30,    - Dolnja Prekopa ob 9.00,

- Gornja Prekopa ob 9.30,    - Dobe ob 10.00,    - Ivanjše ob 10.30,

- Male Vodenice ob 11.00, - Vel. Vodenice ob 11.30, - Ržišče ob 12.00,

- Orehovec ob 12.30,    - Dolšce ob 13.00,    - Oštrc ob 13.30,

- Črneča vas ob 14.00,    - Vrbje ob 14.30,     - Črešnjevec ob 15.00,

- Slinovce ob 15.30,   - župnijska cerkev sv. Jakoba ob 16h.

Kar darujete pri blagoslovu jedil je namenjeno tistemu, ki blagoslavlja.

*VELIKONOČNA VIGILIJA - začetek praznovanja velike noči - najbolj slovesno bogoslužje v cerkvenem letu - bo ob 19.00. Ima štiri dele: slavje luči, besedno bogoslužje, krstno bogoslužje in evharistično bogoslužje.

Ta dan prihajamo v cerkev, častimo križ in molimo pri božjem grobu. Starši pripeljite otroke v cerkev!

VELIKONOČNA NEDELJA - 5. APRIL 2015

Na ta največji krščanski praznik bo ob 7.00 v cerkvi slovesno vstajenje in nato procesija po Oražnovi ulici in Ulici talcev ter slovesna sv. maša.

Slovesna sv. maša bo še ob 10.00.  Pri obeh bo darovanje (ofer) za župnijsko cerkev.

PONEDELJEK V VELIKONOČNI OSMINI - 6. APRIL 2015

Sv. maši bosta ob 7h in 9.30 v župnijski cerkvi. Priložnost za obiske.