• 2.8.2020 ob 7h: Jurij Strgulec, Franci Gorenc

30.8. in 6.9.: Kočarija, Male Vodenice

• ČIŠČENJE IN KRAŠENJE C. NA SLINOVCAH
    15.8.2020: Zgornje Globočice

• KRSTI bodo v nedeljo, 16. avgusta, priprava pa v petek, 14. avgusta, ob 17. uri.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 7. avgusta, dopoldne in popoldne.

• ŽEGNANJE V CERKVI SV. MARIJE MAGDALENE NA RŽIŠČIH bo v nedeljo, 2. avgusta 2020, ob 11. uri.

• OBHAJANJE PORCIJUNKULE pri kapucinih v Krškem bo v  soboto, 1. zvečer, in v nedeljo, 2. avgusta 2020, dopoldne.

• MARIJINO VNEBOVZETJE - 15. AVGUST
    Ljudsko ime  za današnji praznik »velika maša«  je mogoče res nastalo zaradi velikega števila ljudi, ki so na ta dan prišli na  praznovanje, in zaradi slovesnosti, ki so se ta dan vršile. Gotovo pa je ime še bolj utemeljeno v veliki ljubezni vernikov do svoje  vnebovzete  Matere  in  njenega Sina Jezusa,  ki  se tudi na ta dan pri  sveti maši daruje za vse nas.
    Vsemogočni večni Bog, brezmadežno Devico Marijo, mater svojega Sina, si s telesom in dušo vzel v nebeško slavo. Naj bomo vedno umerjeni v to, kar je Božjega, da bomo v nebesih deležni njene slave. Po Kristusu našem Gospodu. Amen.      Molimo s Cerkvijo – leto A
    V naši župniji bo na praznik sv. maša ob 7. uri v župnijski cerkvi ter ob 10. uri  pri Mariji Materi dobrega sveta na Slinovcah.