Oznanila št. 11 - 28.junij 2020

5. in 12. 7. 2020: Hmeljska cesta
    19. in 25. 7.: Grajska cesta
    2. in 9.8.2020: Vodeniška cesta

• DIAKONSKO POSVEČENJE BOGOSLOVCA JAKOBA PILETIČA bo na  praznik sv. apostolov Petra in Pavla, v ponedeljek, 29. junija 2020, ob 16. uri v novomeški stolnici. Vsi ste lepo vabljeni, zato tudi ne bo zvečer pri nas sv. maše.
        Pecivo in pijačo za pogostitev prinesite v nedeljo, 28. junija, do 12. ure, da ga popoldne odpeljemo v stolno župnišče.
        Avtomobile boste morali parkirati nekje v mestu, ker pri stolnici ne bo prostora za parkiranje
        Udeležimo se te slovesnosti in pokažimo povezanost s tistimi, ki se odločajo za duhovne poklice ter zanje tudi kaj molimo.
        Bodoči diakon se bo še posebej predstavil in zahvalil v nedeljo, 26. julija, ko bo naše farno  žegnanje.

• ŽEGNANJA V JULIJU 2020:
    11.7. Gor. Prekopa,
    12. 7. Sv. Mohor in Fortunat,
    19. 7. Oštrc in
    26. 7. farno žegnanje.

Priložnost, da tudi iz drugih sosesk obiščete te podružnice. Pri žegnanju je vedno nabirka - ofer za cerkev. Hvalevredno je, da pri nekaterih podružnicah po maši pripravite tudi pogostitev - agape, kjer je priložnost za srečanje in pogovor, kar v današnjem času vsem primanjkuje.

• BLAGOSLOV AVTOMOBILOV in drugih prevoznih sredstev ob godu  sv. Krištofa bo  pri nas v nedeljo, 19. julija  2020,  po obeh  sv. mašah v ž. c. in  na  Oštrcu.
       Ob tej priložnosti   bo   tudi nabirka MIVA - od srečno prevoženih kilometrov vsaj nekaj za avtomobile,  traktorje in kolesa slovenskim misijonarkam in misijonarjem. Bog povrni vsem, ki tudi na ta način podpirate nesebično delo naših misijonarjev in misijonark v revnih deželah.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo po štirih mesecih zopet v petek, 3. julija, dopoldne in popoldne.

• FOTOGRAFIJE IN USB KLJUČE od prvega sv. obhajila lahko dobite v župnišču.

• SPRIČEVALA bomo delili v nedeljo, 28. junija, po obeh mašah. Nekateri ste zelo lepo delali tudi v času epidemije covid-19, drugi, tudi nekateri birmanci, pa se še niso »prebudili«. Počitnice so čas, da pokažete kakšni kristjani ste.

• CELODNEVNO ČAŠČENJE SV. REŠNJEGA TELESA bo pri nas na god sv. apostola Jakoba, v soboto, 25. julija 2020.
        Sv. maši bosta ob 9.30 in ob 17. uri, ko bo sklep češčenja.
        Na ta dan, ki je poseben dan milosti za vso našo župnijo, ste povabljeni, da se oglasite pri Jezusu, ga počastite, se mu zahvalite, in ga prosite zase, za svoje domače, našo župnijsko skupnost, posamezne vasi, soseske, in vse, ki so potrebni božje pomoči. K sv. maši in čaščenju pridite kadar morete, še posebej pa ste povabljeni:
    9.30 - sv. maša
    10.30 - 11.30 - Dolnja in Gornja Prekopa,   Koprivnik Ržišče, Velike in Male Vodenice,  Podstrm,  Kočarija,  Ivanjše
    11.30 - 14h - sv. Rešnje Telo bo shranjeno v tabernakelj, cerkev pa odprta za obisk in molitev
    14h - 15h - Kostanjevica
    15h - 16h - Malence, Sajevce, Slinovce, Globočice, Orehovec Grič, Zaboršt, Dobe, Dobrava
    16h - 17h - Jablance, Črneča vas, Vrtača, Vrbje, Črešnjevec, Oštrc, Avguštine, Dolšce
    17h - sklep čaščenja in somaševanje.
    Prilika za sv. spoved bo med dopoldansko sv. mašo in upam, da tudi med večerno.

• FARNO ŽEGNANJE bo v nedeljo, 26. julija 2020.  Sv. maši bosta ob 7h in 9.30. Pri obeh bo običajna vsakoletna nabirka - ofer za cerkvene potrebe.