PRAZNOVANJE CVETNE NEDELJE – 5. APRIL 2020

Kakor veste so slovenski škofje, da bi zaščitili zdravje vernikov in duhovnikov pred zelo nalezljivim virusom COVID-19, že 12. marca 2020, sprejeli sklep, da duhovniki v zaprtih bogoslužnih prostorih obhajamo bogoslužje brez prisotnosti vernikov.
    Duhovniki mašujemo po namenih, ki so objavljeni v Oznanilih na spletni strani naše župnije.

Na Cvetno nedeljo – 5. aprila 2020 – bom kot župnik ob 9. uri v zaprti župnijski cerkvi maševal in blagoslovil vse zelenje in butare, ki jih boste pripravili po domovih.

Ob 10. uri bo na TVS 2 prenos sv. maše iz mariborske stolnice, kjer bo prav tako g. nadškof blagoslovil vaše zelenje in butare. Vi pa doma te butare še pokropite z blagoslovljeno vodo in sodelujte pri sv. maši.

Kako ste delali butare in kako ste jih doma blagoslovili in tudi kaj molili  ter se udeležili sv. maše, pa lahko pošljete poročilo ali slike na e-naslov župnije: zupnija.kostanjevica.na.krki@rkc.si;  ali na moj e-naslov: joze.miklavcic@rkc.si

Po desetletjih bo morda to zanimiva kronika kako so verni v kostanjeviški župniji v karanteni obhajali po domovih velikonočne praznike.

V nedeljo boste dobili  pred vrati župnijske cerkve in župnišča  razmnožena nova Oznanila za prihodnja dva tedna. Objavljena bodo tudi na spletni strani, da boste vedeli kako bomo praznovali veliki teden in veliko noč, kdo je v tem času umrl, za koga bo sv. maša,...

Vse dobro vam želim. Naj vas spremlja Božji blagoslov, priprošnja Marije, Matere dobrega sveta, sv. Roka, zavetnika zoper kužne bolezni, vseh  slovenskih blaženih in svetniških kandidatov ter mučencev, ki počivajo na ozemlju naše župnije.

Jože Miklavčič, župnik