Oznanila št. 17 - 22.december 2019

Obvestila v 17. številki oznanil:

24.12. ob 20h Oštrc: Simon Kerin, Rozalija Pucelj
    25.12. ob 0.00: Miha Pešič, Jerneja Jevnik    Zagorc, Blaž Tomšič
    ob 7h: Anica Žulič, Franci Gorenc
    ob 9.30: Jakob Piletič, Mateja Strgulec
    26.12. ob 7h: Toni Žulič
    ob 9.30: Nik Hajsinger
    29.12.2019 ob 7h: Andrej Dvojmoč,Oton Strgulec
    ob 9.30: Ajda-Lea Jakše, Nejc Pucelj
    1.1.2020 ob 9.30: Fani Zagorc, Angelca Zagorc
    13.30 Sv. Mohor: Marta Hajsinger, Anica Stopar
    5.1.2020 ob 7h:Jerneja Stopar Jaklič,Simon Kerin
    ob 9.30: Larisa Kuhar, Urban-Urh Jakše
    6.1.2020 ob 9.30: Jožica Prpič,
    ob 16.30: Oštrc: Nik Hajsinger, Nejc Pucelj
    ob 18h: Jože Pavlovič, Berta Kotar Jordan
    12.1.2020 ob 7h: Nina Rajar, Toni Žulič
    Ob 9.30: Anica Hribar, Jože Matjašič

29.12.2019 in 5.1.2020: Koprivnik, Malence, Sajevce
    12. in 19.1.2020: Dolšce
    26.1. in 2.2.: Avguštine

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v ponedeljek, 23. decembra 2019, dopoldne in popoldne. Naslednji obisk bo za prvi petek v februarju. Birmanci jim bodo v nedeljo ali v ponedeljek prinesli Luč miru iz Betlehema.

• KRSTI bodo v nedeljo, 29. decembra, priprava pa v soboto, 28. dec., ob 17. uri.

• SPOVEDOVANJE bo pri nas v nedeljo, 22. decembra, ob 15. uri (g. Franjo Simončič), v ponedeljek in torek pa v kapucinskem samostanu v Krškem (glej urnik na oglasni deski!).

• Marijanski koledar in kadilo lahko dobite v zakristiji, Družina s koledarjem - 4,20 €.

• ŽUPNIJSKI STENSKI KOLEDAR ZA L. 2020 boste dobili na božič pri ofru.

• ŽIVE JASLICE si lahko ogledate pri cerkvi v Cerkljah ob Krki. Predstave bodo: 25. dec. ob 18.00, 26.12. ob 19.00 in 28. 12. ob 18.00.

• KOLEDNIKI (otroci in mladi) bodo novico o Jezusovem rojstvu s pesmijo oznanili v nedeljo, 5. januarja 2020, popoldne v Kostanjevici, na Malencah, v Globočicah, na Dolšcah, na Oštrcu, v Črneči vasi,.. - v glavnem tam, kjer ne pridejo odrasli koledniki. Če jim boste kaj darovali, bodo to dali slovenskim misijonarjem. Upam, da jih ne boste grdo odslovili.

BOŽIČNO PRAZNOVANJE

•  SVETI VEČER TOREK, 24. DECEMBRA 2019
        Na sveti večer bomo med molitvijo z blagoslovljeno vodo pokropili in s kadilom pokadili naše domove. Prosili bomo Božjega blagoslova za vse družinske člane, živali in stvari.  V nekaterih družinah je še ostala lepa navada, da ob tej priliki blagoslovijo kruh »poprtnjak«. Vse družine prav lepo povabim, da na ta sveti večer položite na pogrnjeno mizo kruh, ga prekrijete s prtičem in pri obhodu blagoslovite, da boste lahko na božič vsi jedli blagoslovljen kruh. Kakor boste sedaj starši pripravili praznovanje, tako ga bodo znali tudi vaši otroci svojim otrokom. Zato na nek način nosimo odgovornost tudi za prihodnje rodove. Ob 20.00 bo sv. maša na Oštrcu za tiste, ki ne morejo k polnočnici. Pri sv. maši bo običajna nabirka - ofer za cerkev.

• BOŽIČ - GOSPODOVO ROJSTVO SREDA, 25. DECEMBRA 2019
        Ob 0.00 bo polnočnica (Edina res prava, ker je opolnoči!). Četrt ure pred polnočnico nam bo petje božičnih pesmi omogočilo lepše doživljanje polnočnice.    Birmanci bodo z Oštrca šli peš z baklami. Pridružite se jim na poti do župnijske cerkve!   Dopoldanski sv. maši bosta kakor običajno ob nedeljah - ob 7h in 9.30.    Na sveti dan naj ne bo kristjana, ki ne bi prišel v cerkev. Kakor so pastirji prišli k Jezusu v hlevček, tako pridimo tudi mi k Jezusu v našo župnijsko cerkev.    Pri vseh treh sv. mašah bo nabirka - ofer za župnijsko cerkev. Dobili boste župnijski stenski koledar z napovednikom.

• SV. ŠTEFAN, DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI ČETRTEK, 26. DECEMBRA 2019    Sv. maši bosta kakor običajno ob nedeljah. Ker je 26. december naš največji državni praznik - dan samostojnosti in enotnosti - se bomo naše domovine in vseh prebivalcev še posebej spomnili pri sv. maši ob 9.30.

• SVETI JANEZ EVANGELIST PETEK, 27. DECEMBRA 2019 Ob 16.00 bo sv. maša v cerkvi sv. Mohorja in Fortunata, kjer je stranski oltar posvečen sv. Janezu apostolu in  evangelistu. Med sv. mašo bo blagoslov vina in zahvala za letošnji pridelek, ter prošnja, da bi ga znali uživati po pameti.

• NEDOLŽNI OTROCI SOBOTA, 28. DECEMBRA 2019    Ta dan je v Cerkvi na Slovenskem  narodni dan molitve za nerojeno človeško življenje. Molili bomo za spoštovanje življenja nerojenih otrok.

• SVETA DRUŽINA NEDELJA, 29. DECEMBRA 2019    Na to nedeljo, ki je tudi praznik Svete Družine, se bomo spomnili vseh družin, še posebej tistih, ki so letos otroku omogočile rojstvo in krst, pa tudi tistih, ki so jih prizadele kakšne preizkušnje, trpljenje ali smrt.  Ob koncu sv. maše ob 9.30 bo blagoslov malih otrok. Po sv. maši krsti.

• SVETI SILVESTER TOREK, 31. DECEMBRA 2019    Pri sv. maši se bomo Bogu zahvalili za vse kar smo doživeli v tem letu.    Ker je to drugi sveti večer, ne pozabimo pokropiti in pokaditi domove.

•  MARIJA, SVETA BOŽJA MATI, NOVO LETO - DAN MIRU SREDA, 1. JANUARJA 2020    Na ta prazničen dan bosta v župniji dve sv. maši: ob 9.30 v župnijski cerkvi in ob 13.30 pri Sv. Mohorju in Fortunatu. Začnimo novo leto s prošnjo Bogu in Materi Božji, da bi bilo za nas srečno in blagoslovljeno!

• GOSPODOVO RAZGLAŠENJE - SVETI TRIJE KRALJI PONEDELJEK, 6. JANUARJA 2020    Večer pred praznikom (5. 1.) je tretji sveti večer, zato pokropimo in pokadimo domove. Po stari navadi domove obiskujejo koledniki.    Na ta prazničen dan bodo sv. maše: ob 9.30 in 18.00 v ž. cerkvi ter ob 16.30 na Oštrcu. Otroci bodo pri sv. mašah kot kralji prinesli  darove, ki so jih v adventu zbrali za revne otroke in koledniki darove Trikraljevske akcije.

• PRAZNIK JEZUSOVEGA KRSTA NEDELJA, 12. JANUARJA 2020 S tem praznikom zaključujemo božični čas in do pepelnice začenjamo čas med letom.

• VEROUČNE BOŽIČNE POČITNICE bodo od nedelje, 22. decembra, do vključno ponedeljka 6. januarja 2020. Na praznik Svetih treh kraljev, 6. januarja,  naj pridejo vsi veroukarji k sv. maši in prinesejo s seboj darove adventne in trikraljevske akcije za misijone.