Oznanila št. 16 - 1.december 2019

Obvestila v 16. številki oznanil:

8.12.2019 ob 7h: Blaž Tomšič, Nina Rajar
    ob 9.30: Štefka Dvojmoč, Jože Matjašič
    15.12. ob 7h: Jožica Prpič, Jerneja Stopar Jaklič
    ob 9.30: Jožica Lenič, Brigita Pirc
    22.12. ob 7h: Jurij Strgulec, Angelca Zagorc
    ob 9.30: Alen Lenič, Matjaž Jakše

1. in 8.12.: Dolnja Prekopa - vas
    15. in 22.12.2019: Gornja Prekopa
    29.12.2019 in 5.1.2020: Koprivnik,Malence,    Sajevce
    12. in 19.1.2020: Dolšce

• DELAVNIŠKE SV. MAŠE bodo pozimi, razen na praznike in v času devetdnevnice, v kapeli v župnišču. Na podružnici bodo delavniške maše ob 16.30.

•  MIKLAVŽEVI CERKVI bo sv. maša na dan svetnikovega godu, v petek, 6. 12. , ob 18. uri.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v ponedeljek, 23. decembra 2019, dopoldne in popoldne.

• KRSTI bodo v nedeljo, 29. decembra, priprava pa v soboto, 28. dec., ob 17. uri.

• SREČANJE S STARŠI PRVOOBHAJANCEV bo v torek, 3. decembra 2019, ob 19. uri v veroučni učilnici.

• SPOVEDOVANJE pred božičnimi prazniki bo v nedeljo, 22. decembra. Ker ste imeli vsi v času misijona priložnost za dobro misijonsko spoved, bo tuj spovednik (g. Franjo Simončič) na voljo to nedeljo samo ob 15. uri, ko bo tudi sv. maša.
        Prilika za sv. spoved (domači župnik) pa bo vedno tudi pred sv. mašo ali  po sv. maši ob delavnikih in nedeljah.

• SLOVESNI PRAZNIK BREZMADEŽNE bomo obhajali v nedeljo, 8. decembra 2019. To eden največjih Marijinih praznikov. Še posebej je to praznik otrok in mladine, ki želi hoditi skozi življenje pod Marijinim varstvom.

• DEVETDNEVNICO PRED BOŽIČEM bomo  začeli v ponedeljek, 16. decembra 2019. Sv. maše bodo v času devetdnevnice ob delavnikih ob 17h, ob nedeljah pa pri sv. maši ob 9.30. Devetdnevnico bomo zaključili v ponedeljek, 23. decembra, da boste na sveti večer (24.12.) lahko doma in pokropili ter pokadili domove.
       K tej devetdnevnici so še posebej vabljeni veroukarji iz 3. razreda, ki se pripravljajo na prvo sv. obhajilo, in  bodoči birmanci (8. in 9. razred). Pri devetdnevnici bodo  prvoobhajanci, v procesiji s prižganimi svečami, nosili kip Marije in Jožefa - skupaj z njima šli proti Betlehemu. Starši omogočite otrokom, še posebej mlajšim, lepo pripravo na božič, ki jim bo ostala v spominu, ko bodo imeli svoje otroke.

• LUČ MIRU IZ BETLEHEMA bodo šentjernejski skavti prinesli v nedeljo, 22. decembra 2019. Dobili jo boste lahko po vseh mašah. Birmanci bodo skupaj z voščilom to luč ponesli tudi starejšim in bolnikom ter invalidom.

• EVROPSKO SREČANJE MLADIH bo od 28. decembra 2019 do 1. januarja 2020 v Wroclavu na Poljskem.  Več informacij lahko dobite na: www.katoliskamladina.si.

• MISIJONSKE SVEČE, DRUŽINSKO PRATIKO IN MARIJANSKE KOLEDARJE lahko dobite v zakristiji ali v župnišču.

• KOLEDNIKI    V božičnem času bomo pred praznikom sv. Treh kraljev po vzoru Tri-kraljevske akcije, ki deluje v okviru Misijonskega središča Slovenije pod geslom: »Naše veselje za srečo drugih«, in s svojimi darovi pomaga slovenskim misijonarkam in misijonarjem,  organizirali skupino mladih kolednikov. Ti bodo prepevali tam, kjer ni že obstoječih skupin, oziroma obiskali vasi in družine, ki se bodo predhodno prijavile. Kdor bo kaj daroval, bo namenjeno za projekte (šole, bolnišnice,..) slovenskih misijonarjev in misijonark. Koledniki bodo obiskovali domove v nedeljo, 5. januarja 2020, popoldne.  Prijave že sprejemamo.

• MIKLAVŽ bo našo župnijo obiskal v nedeljo, 8. decembra, pri obeh mašah. Morda mu bodo ostala še kakšna darila?

• NOVI MINISTRANTI: Franci iz 4. razreda, Alojz iz 3. razreda, ter Jože in Tevž iz 2. razreda, so bili sprejeti v skupnosti kostanjeviških ministrantov v nedeljo, 10. novembra 2019. Iskrene čestitke in naj Bog blagoslavlja njihovo pripravljenost narediti kaj dobrega za župnijsko skupnost.

• BOG VAM POVRNI za nabirko v pušico na misijonsko nedeljo, za ofer na zahvalno ned. - za potrebe župnije, in za biro župniku. Vsem, ki ste v času misijona kaj sodelovali, pomagali ali darovali, naj Bog povrne s svojimi darovi.