Oznanila št. 3 - 17.februar 2019

17. in 24.3.: Oštrc, Črešnjevec
    31.3. in 7.4.: Črneča vas, Vrtača, Vrbje
    14. in 21.4.: Ul. talcev, Oražnova ul., Kambičev trg, Krška cesta
    Bog povrni vsem, ki skrbite, da je naša župnijska cerkev lepo očiščena in okrašena. V postnem času je želja Cerkve, da je krašenje skromno, ker je to čas spokornosti, kar se mora poznati tudi na zunaj.

• OBHAJILO BOLNIKOV  bo v petek, 1. marca, dopoldne in  popoldne.

• NABIRKA ZA PASTORALNO IZOBRAŽEVANJE v novomeški škofiji (v pušico) bo v nedeljo, 24. februarja 2019.

• NABIRKA ZA SEMENIŠČE (v pušico) bo v nedeljo, 10. marca 2019.

• SREČANJE S STARŠI 1. RAZREDA bo v nedeljo, 3. marca, pri verouku.

• DUHOVNA OBNOVA IN PRVA SV. SPOVED za prvoobhajance bo v soboto, 16. marca 2019, od 9.30 - 14.00.

• DUHOVNA OBNOVA ZA MLADINO naše dekanije bo od petka, 15. marca, zvečer, do sobote, 16. 3., zvečer. Vodila jo bosta bogoslovca Janez in Jakob. Mladi lepo vabljeni.

• POSTNA POSTAVA ZA LETO 2019
        Postni čas, ki se začne s pepelnično sredo, nas vsako leto pripravlja na veliko noč. To je čas milosti, duhovne poglobitve in dobrih del.    Cerkev za postni čas določa tudi posebne oblike spokornosti:
      Strogi post je na pepelnično sredo (6. marca.) in na veliki petek (19. aprila). Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetega 60. leta.
        Samo zdržek od mesnih jedi je vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta.
        Kadar je petek na praznik (cerkveni ali državni) ali je kakšna slovesnost v družini (poroka, pogreb,...) post in zdržek odpadeta.

• KRIŽEV POT bomo v postnem času molili ob nedeljah pred drugo sv. mašo - ob 9.15.