Oznanila št. 2 - 27.januar 2019

3. in 10.2.2019: Gornja Prekopa
    17. in 24.2.: Dolšce
    3. in 10.3.: Avguštine

• KRSTI bodo v nedeljo, 10. februarja 2019, priprava pa v soboto, 3. februarja, ob 17h.

• OBHAJILA BOLNIKOV  bo v petek, 1. februarja, dopoldne in  popoldne.

• NABIRKA ZA OGREVANJE župnijske cerkve, kapele in učilnice bo v nedeljo, 3. februarja, pri obeh mašah.

• NABIRKA ZA PASTORALNO IZOBRAŽEVANJE v novomeški škofiji (v pušico) bo v nedeljo, 24. februarja 2019.

• PRIPRAVA NA KRŠČANSKI ZAKON bo potekala pri nas od petka, 15. februarja 2019, od 18h - 20h, v soboto, 16.2., od 8.30 - 12h in od 14.30 - 18h, ter v nedeljo, 17. 2., od 8.30 - 12.30. Sedaj je priložnost za vse, ki se nameravajo poročiti to leto, da jim ne bo treba iskati drugje.

• JEZUSOVO DAROVANJE - SVEČNICA - sobota, 2. februarja 2019, je praznik, ki nas spominja na Jezusovo darovanje v templju, in ob blagoslovu sveč vzpodbuda tudi nam, da bi se znali darovati za druge. Svete maše ter blagoslov sveč, ki jih prižgemo ob skupni molitvi v družini, še posebej ob večjih  praznikih in družinskih slovesnostih,  bodo v župnijski cerkvi in na Malih Vodenicah.
        Ta praznik je še posebej praznik vseh redovnikov in redovnic - Dan posvečenega življenja. Redovnice in redovniki iz naše škofije bodo na ta praznik skupaj praznovali ob 10. uri v Šentjerneju. Ali veste kateri redovniki in redovnice živijo in delajo v naši dekaniji, škofiji? Naj bo ta praznik priložnost, da se pozanimate, saj naredijo z molitvijo in pastoralnim delom veliko dobrega.

• BLAGOSLOV SV. BLAŽA, da bi bil ta svetnik naš priprošnjik pri Bogu zoper bolezni v grlu in  druge bolezni, boste lahko prejeli na njegov god, v nedeljo, 3. februarja, po obeh sv. mašah. Vsak blagoslov pomeni prošnjo za božjo pomoč in varstvo. Uslišanje pa je odvisno tudi od vere - zaupanja tistega, ki prosi, in Božje presoje, kaj je zanj boljše.

• 27. SVETOVNI DAN BOLNIKOV bomo tudi letos obhajali na god Lurške Matere Božje, v ponedeljek, 11. februarja 2019, pod geslom: »Zastonj ste prejeli, zastonj dajajte!«. Papež Frančišek je napisal poslanico v kateri med drugim pravi: »Zvesto priznanje te resnice nas vabi, da ostanemo ponižni in pogumno udejanjamo solidarnost kot nujno življenjsko krepost.«
         Ta dan naj tudi z molitvijo zaznamuje našo pozornost do bolnikov in trpečih in zaposlenih v zdravstvu in drugih ustanovah.

• PREŠERNOV DAN-SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK (8. februar) naj nas spomni na to, da bi bolj cenili svoj jezik, lepe navade in običaje, umetnost, glasbo in vse kar nas je v zgodovini oblikovalo v kulturen narod.