Oznanila št. 18 - 16. december 2018

23. in 30.12.:Dobrava, Dol. Prekopa- ob cesti
    6. in 13. 1. 2019: Dolnja Prekopa - vas
    20. in 27.1.: Koprivnik, Malence

• BOŽIČNA DEVETDNEVNICA poteka v teh dneh - pri njej vsak dan sodelujejo prvoobhajanci (3. razred) in birmanci (7. in 8. razred). Zaključili jo bomo v nedeljo, 23. decembra, pri sv. maši ob 9.30.

• LUČ MIRU IZ  BETLEHEMA  bodo skavti prinesli v  nedeljo, 23. decembra 2018.  Bodoči  birmanci (7. in 8.r.) jo bodo prinesli starejšim in bolnikom  v nedeljo in v ponedeljek. V nedeljo, 23. dec., naj pridejo vsi birmanci k sv. maši ob 9.30, da bodo prevzeli Luč miru.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 4. januarja 2019  - dopoldne in popoldne.

• VEROUČNE BOŽIČNE POČITNICE bodo od sobote, 22. decembra, do vključno nedelje 6. januarja 2019. Na praznik Svetih treh kraljev, 6. januarja,  naj pridejo vsi veroukarji k sv. maši in prinesejo s seboj darove adventne in trikraljevske akcije za misijone.

• BOŽIČNO PRAZNOVANJE

•  SVETI VEČER
      PONEDELJEK, 24. DECEMBRA 2018

Na sveti večer bomo med molitvijo z blagoslovljeno vodo pokropili in s kadilom pokadili naše domove. Prosili bomo Božjega blagoslova za vse družinske člane, živali in stvari.  V nekaterih družinah je še ostala lepa navada, da ob tej priliki blagoslovijo kruh »poprtnjak«. Vse družine prav lepo povabim, da na ta sveti večer položite na pogrnjeno mizo kruh, ga prekrijete s prtičem in pri obhodu blagoslovite, da boste lahko na božič vsi jedli blagoslovljen kruh. Kakor boste sedaj starši pripravili praznovanje, tako ga bodo znali tudi vaši otroci svojim otrokom. Zato na nek način nosimo odgovornost tudi za prihodnje rodove.
      Ob 20.00 bo sv. maša na Oštrcu za tiste, ki ne morejo k polnočnici. Pri sv. maši bo običajna nabirka - ofer za cerkev.

• BOŽIČ - GOSPODOVO ROJSTVO
       TOREK, 25. DECEMBRA

Ob 0.00 bo polnočnica (Edina res prava, ker je opolnoči!). Četrt ure pred polnočnico nam bo petje božičnih pesmi omogočilo lepše doživljanje polnočnice.
         Dopoldanski sv. maši bosta kakor običajno ob nedeljah - ob 7h in 9.30.
          Na sveti dan naj ne bo kristjana, ki ne bi prišel v cerkev. Kakor so pastirji prišli k Jezusu v hlevček, tako pridimo tudi mi k Jezusu v našo župnijsko cerkev.
          Pri vseh treh sv. mašah bo nabirka - ofer za župnijsko cerkev. Dobili boste župnijski stenski koledar z napovednikom

• SV. ŠTEFAN, DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI
       SREDA, 26. DECEMBRA 2018

Sv. maši bosta kakor običajno ob nedeljah. Ker je 26. december naš največji državni praznik - dan samostojnosti in enotnosti - se bomo naše domovine in vseh prebivalcev še posebej spomnili pri sv. maši ob 9.30.

• SVETI JANEZ EVANGELIST
      ČETRTEK, 27. DECEMBRA 2018

Ob 16.00 bo sv. maša v cerkvi sv. Mohorja in Fortunata, kjer je stranski oltar posvečen sv. Janezu apostolu in  evangelistu. Med sv. mašo bo blagoslov vina in zahvala za letošnji pridelek, ter prošnja, da bi ga znali uživati po pameti.

• NEDOLŽNI OTROCI
      PETEK, 28. DECEMBRA 2018

Ta dan je v Cerkvi na Slovenskem  narodni dan molitve za nerojeno človeško življenje. Molili bomo za spoštovanje življenja nerojenih otrok.

• SVETA DRUŽINA, SV. SILVESTER
      NEDELJA, 30. DECEMBRA 2018

Na to nedeljo, ki je tudi praznik Svete Družine, se bomo spomnili vseh družin, še posebej tistih, ki so letos otroku omogočile rojstvo in krst, pa tudi tistih, ki so jih prizadele kakšne preizkušnje, trpljenje ali smrt.  Ob koncu sv. maše ob 9.30 bo blagoslov malih otrok. Po sv. maši krsti.

• SVETI SILVESTER
      PONEDELJEK, 31. DECEMBRA 2018

Pri sv. maši se bomo Bogu zahvalili za vse kar smo doživeli v tem letu.
          Ker je to drugi sveti večer, ne pozabimo pokropiti in pokaditi domove.

• MARIJA, SVETA BOŽJA MATI, NOVO LETO - DAN MIRU
      TOREK, 1. JANUARJA 2019

Na ta prazničen dan bosta v župniji dve sv. maši: ob 9.30 v župnijski cerkvi in ob 13.30 pri Sv. Mohorju in Fortunatu. Začnimo novo leto s prošnjo Bogu in Materi Božji, da bi bilo za nas srečno in blagoslovljeno!

• GOSPODOVO RAZGLAŠENJE -SVETI TRIJE KRALJI
      NEDELJA, 6. JANUARJA 2019

Večer pred praznikom (5. 1.) je tretji sveti večer, zato pokropimo in pokadimo domove. Po stari navadi domove obiskujejo koledniki.    Na ta prazničen dan bodo sv. maše ob 7h in 9.30 v ž. cerkvi ter ob 11h na Oštrcu. Otroci bodo pri sv. mašah kot kralji prinesli  darove, ki so jih v adventu zbrali za revne otroke in darove Trikraljevske akcije.

• KRSTI bodo v nedeljo, 30. decembra 2018, priprava pa v petek, 28. decembra, ob 17h.

• SPOVEDOVANJE bo tudi v nedeljo, 23. decembra, ob 14h v Sv. Križu - Podbočju, ter med tednom v kapucinski cerkvi v Krškem (glej urnik na oglasni deski!).

• PRATIKO, Marijanski koledar, kadilo, kadilnice, oglje lahko dobite v zakristiji.

• ŽUPNIJSKI STENSKI KOLEDAR ZA L. 2019 boste dobili na božič pri ofru.