Oznanila št. 17 - 25.november 2018

Obvestila v 17 številki oznanil:

2.12.2018 ob 7h: Toni Žulič, Andrej Dvojmoč
    ob 9.30: Jožica Lenič, Jože Pavlovič
    8.12. ob 9.30: Fani Zagorc
    ob 18h: Berta Kotar Jordan
    ob 16.30 Oštrc: Anica Žulič
    9.12. ob 7h: Angelca Zagorc, Jožica Prpič
    ob 9.30: Jerneja Zagorc, Miha Pešič
    16.12. ob 7h: Oton Strgulec, Blaž Tomšič
    ob 9.30: Marta Hajsinger, Jože Matjašič
    ob 11h Oštrc: Nejc Pucelj, Martin Sintič

25.11. in 2.12.: Grič, Zaboršt
    9. in 16.12.2018: Dobe
    23. in 30.12.:Dobrava, Dol. Prekopa- ob cesti
    6. in 13. 1. 2019: Dolnja Prekopa - vas

• DELAVNIŠKE SV. MAŠE bodo pozimi, razen na praznike in v času devetdnevnice, v kapeli v župnišču. Na podružnici bodo delavniške maše ob 16.30.

• V MIKLAVŽEVI CERKVI bo sv. maša na dan svetnikovega godu, v četrtek, 6. 12. ob 18. uri.

• SREČANJE S STARŠI PRVOOBHAJANCEV bo v četrtek, 29. novembra, ob 19. uri v veroučni učilnici.

• SPREJEM NOVIH MINISTRANTOV bo v nedeljo, 9. decembra 2018, pri sv. maši ob 9.30.

• SEJA ŽPS bo v petek, 7. decembra 2018, ob 19. uri.

• KRSTI bodo v nedeljo, 30. decembra, priprava pa v soboto, 29. dec., ob 17. uri.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 7. decembra 2018, dopoldne in popoldne.

• SPOVEDOVANJE pred božičnimi prazniki bo v nedeljo, 16. decembra, pri vseh mašah - tudi na Oštrcu (tuj spovednik), ter v nedeljo, 23. decembra, od 10.30 - 11.30 (po maši) v župnijski cerkvi (župnik).    Prilika za sv. spoved bo tudi od 19. do 24. decembra pri kapucinih v Krškem.

• SLOVESNI PRAZNIK BREZMADEŽNE bomo obhajali v soboto, 8. decembra 2018. Čeprav je to pri nas delovni dan, je vendar to eden največjih Marijinih praznikov. Še posebej je to praznik otrok in mladine, ki želi hoditi skozi življenje pod Marijinim varstvom.    Da boste lahko prišli k sv. maši, se priporočili Mariji in mlade priporočili njeni priprošnji, bodo sv. maše ob 9.30 in zvečer ob 18. uri v ž. cerkvi, ter ob 16.30 na Oštrcu.

• DEVETDNEVNICO PRED BOŽIČEM bomo  začeli v nedeljo, 16. decembra 2018. Sv. maše bodo v času devetdnevnice ob delavnikih ob 17h, ob nedeljah pa pri sv. maši ob 9.30. Devetdnevnico bomo zaključili v nedeljo, 23. decembra, da boste na sveti večer (24.12.) lahko doma in pokropili ter pokadili domove.   K tej devetdnevnici so še posebej vabljeni veroukarji iz 3. razreda, ki se pripravljajo na prvo sv. obhajilo, in  bodoči birmanci (7. in 8. razred). Pri devetdnevnici bodo  prvoobhajanci, v procesiji s prižganimi svečami, nosili kip Marije in Jožefa - skupaj z njima šli proti Betlehemu. Starši omogočite otrokom, še posebej mlajšim, lepo pripravo na božič, ki jim bo ostala v spominu, ko bodo imeli svoje otroke.

• LUČ MIRU IZ BETLEHEMA bodo prinesli šentjernejski skavti v nedeljo, 23. decembra 2018.
        Naši bodoči birmanci jo bodo prinesli starejšim in bolnikom v nedeljo, 23. decembra, in v ponedeljek, 24. decembra.    Darove, ki jih daste skavtom za svečo, namenijo ti za plačilo stroškov, in kar ostane, za revne družine.
    Kaj je to Luč miru in od kod prihaja?
        Vsako leto sredi decembra prinese iz cerkve v Betlehemu, ki stoji po izročilu na kraju kjer je bil rojen Jezus, eden izmed otrok z letalom v Evropo plamen - luč, ki jo prižge od goreče sveče na tem svetem kraju. Ta plamen se potem z Dunaja, kamor pripeljejo to luč, širi po Evropi. In tako se svetloba širi po domovih vernih ljudi ter nas spominja na Jezusa, pravo Luč, ki je zasvetila in še sveti v temo sveta. Tudi sveča, ki použiva sama sebe, da sveti drugim, je simbol Jezusa in vsakega človeka, ki se daruje za druge.

• PRVOOBHAJANCI in bodoči birmanci (7. in 8. razred) in tudi drugi so povabljeni v soboto, 1. decembra, od 9h do 12h na delavnico adventnih vencev, ki bo v veroučni učilnici.

• BLAGOSLOVLJENO  VODOkadilo,  oglje, kadilnice boste lahko dobili od nedelje, 9. decembra, dalje v cerkvi, zakristiji ali v župnišču. Na voljo je še nekaj pratik in Marijanskih koledarjev

• BOG VAM POVRNI za nabirko v pušico na misijonsko nedeljo, za ofer na zahvalno ned. - za potrebe župnije, in za biro župniku.

• MIKLAVŽ bo našo župnijo obiskal že v nedeljo, 2. decembra 2018, pri obeh mašah. Upajmo, da bo imel za vsakega kakšno darilo in spodbudno besedo. Pridne otroke pa bo obiskal še v sredo, 5. decembra, ponoči.
     Sv. Miklavž je res živel in že v času življenja delil dobrote ljudem. Razni 'božički' in dedki Mrazi pa so pravljične osebe.