Oznanila št. 13 - 9.september 2018

ob 10.30 Slinovce: Simon Kerin, Rozalija Pucelj
    30.9. ob 7h: Andrej Dvojmoč, Jerneja Stopar Jaklič
    ob 10h Slinovce: 2. Marta Hajsinger

Po več kot desetih letih bomo z letošnjim pastoralnim letom začeli z novim vrstnim redom za čiščenje in krašenje župnijske cerkve, da bo sprememba po mesecih in praznikih.
        V večini vasi in ulic se najdejo prostovoljke in prostovoljci za čiščenje in krašenje, ki se zavedajo, da je župnijska cerkev nam kristjanom skupni dom - kraj srečevanja z Bogom in med seboj. Seveda se najdejo tudi takšni, ki jamrajo, da oni ne morejo čistiti, vendar tudi za okrasitev nič ne prispevajo, čeprav imajo vsega dovolj, pa tudi takšni, ki pravijo, da oni nič ne umažejo, ker ne prihajajo v cerkev, a se imajo za najboljše ljudi in kristjane.
        Za lepo urejenost in lepoto cerkve so in bodo skrbeli farani, ki so pripravljeni narediti kaj dobrega za Boga in za skupnost. Vsem tem iskren 'Bog povrni'!
    16. in 23.9.2018: Ržišče, Velike Vodenice
    30.9. in 7.10.: Male Vodenice, Kočarija
    14. in 21.10.: Podstrm, Ivanjše
    28.10. in 4.11: Orehovec - 1. (zg.) del
    11. in 18.11.: Orehovec - 2. (sp.) del
    25.11. in 2.12.: Grič, Zaboršt
    9. in 16.12.2018: Dobe

• ČIŠČENJE IN KRAŠENJE NA SLINOVCAH
    22., 23. in 30.9.2018: Sp. in zg. Globočice

• ŽEGNANJE NA SLINOVCAH - 'KVATERN'CA'
        Slovesno praznovanje v čast Materi dobrega sveta bomo začeli v soboto, 22. septembra 2018, ob 19. uri, ko bo maševal g. Tone Kerin, misijonar na Madagaskarju. Pred in med sv. mašo bo prilika za sv. spoved.
        V nedeljo - 23. septembra 2018 - bodo sv. maše: ob 7h, ko bo maševal domači župnik, ob 9h in 10.30 bo maševal g. škof Andrej Glavan.
    Ob 10.15 bo vodil kratko grkokatoliško pobožnost - moleben v čast Bogorodici - g. Gorazd Bastašić, župnik v Mrzlem Polju. Ves čas bo tudi prilika za sv. spoved.

Ker ima vsako veliko praznovanje tudi osmino, bo sv. maša na Slinovcah tudi v nedeljo, 30. septembra, ob 10. uri.

• VEROUK za 1. razred bomo pričeli  v nedeljo, 16. septembra 2018, pred sv. mašo, ob 8.30. 23. in 30. septembra ne bodo imeli verouka, ker je sv. maša na Slinovcah; nato pa spet v začetku oktobra.

• VEROUK v ostalih razredih osnovne šole poteka od 10. septembra dalje po objavljenem urniku. Vpisovanje za zamudnike bo v soboto, 15. septembra, od 9h - 12h.
       Večina staršev se je na začetku leta oglasila in vpisala svoje otroke k verouku ter dobila veroučni in bogoslužni zvezek ter knjigo. Velika večina je tudi prispevala dar za kurjavo. S tem vas po župnijah želimo opozoriti, da je potrebno vsaj deloma kriti stroške poučevanja.  Že čut pravičnosti nam pravi, da damo tistim, ki poučujejo (katehistinjam, katehistom) dar, še posebej, če od tega živijo. Ker večina staršev veroukarjev ob  nedeljah ne prihaja k maši, da bi kaj darovali, je prav, da na ta način vsaj nekaj prispevajo. Odnos države do verskega pouka pa je takšen kot je bil v socializmu (ni v šoli in ni plačan). Zato se človek toliko bolj čudi staršem, ko pripovedujejo, da dajo za razne treninge otrok po deset in dvajset evrov mesečno, tukaj pa jamrajo, da nimajo deset evrov za celo leto. Se vidi koliko cenijo to delo.

• MLADINSKI VEROUK  bo 29. sept. ob 20h, od oktobra ob sobotah ob 19. uri.

• OTROŠKI PEVSKI ZBOR ima vaje ob nedeljah ob 8.30. Lepo vabljeni tudi novi.

• STIČNA MLADIH bo v soboto, 15. septembra 2018, od 9.00 do 18.00. Iz dekanije bo peljal poseben avtobus. Cena prevoza je 5 €. Prijavite se lahko do ponedeljka, 10. septembra.

• ZVONENJE ZA MIR bo po vsej Evropi v petek, 21. septembra 2018, ob 18. uri. To je spomin na konec 1. svetovne vojne pred sto leti in tridesetletne vojne v 17. stoletju.

• PRAZNOVANJE ZAKONSKIH JUBILEJEV (10., 15., 20., 25., 30., 35., 40., 45., 50., 55., 60.,.. obletnice poroke) bo v naši župnijski cerkvi v nedeljo, 14. oktobra 2018.  Letošnji jubilanti se lahko že prijavite. Naj velja to obvestilo že kot vabilo.

• NABIRKA ZA BARAGOV ZAVOD v Novem mestu - Šmihelu (enkrat letno v pušico) bo v naši župniji v nedeljo, 16. septembra. V tem zavodu je glasbeni konservatorij, katehetsko-pastoralna šola, Karitas, razni tečaji,..