VEROUČNO LETO 2018/19

• VEROUČNO LETO 2018/2019
    • ZAČETEK VEROUČNEGA LETA bo v nedeljo, 9. septembra 2018, pri sv. maši ob 9.30. K tej sv. maši ste prav lepo vabljeni vsi veroukarji in starši, da prosimo Boga za blagoslov. S seboj prinesite šolske torbe s potrebščinami, ker bo pri sv. maši poseben blagoslov šolskih torbic, potrebščin, staršev, učiteljev, vzgojiteljev in katehetov.
    • VEROUČNE UČBENIKE IN DELOVNE ZVEZKE TER BOGOSLUŽNI ZVEZEK boste lahko dobili starši pri vpisu, ki bo tudi letos za vse razrede - bolj natančen za 1. razred (starši s seboj prinesite družinsko knjižico ali krstni list za otroka, če je bil krščen v drugi župniji), pri drugih razredih pa boste starši  dobili spričevalo, če otroci v preteklem letu niso prišli ponj, ali pa ga podpisanega vrnili.
    • VPISOVANJE otrok v
      1., 2. in 3. razred bo v ponedeljek, 3. septembra, od 8h - 11h,  ter od 14h - 18.00;
      za 4., 5., 6., 7. in 8. razred pa v četrtek, 6. septembra 2018, od 8h - 11h,  ter od 14h - 18.00.
    • Starši, ki imajo pri verouku več otrok, bodo lahko vse vpisali hkrati in dobili knjige in zvezke.
    • CENA VEROUČNIH UČBENIKOV in zvezkov:1. r. - 10 €,   2. r. - 10 €, 3. r. - 10 €,    4., 5. in 6. razred - učbenik: 8,50 €, delovni zvezek: 5 €,  7. in 8. razred: učbenik in delovni zvezek (nova): 12 €. Bogoslužni zvezek z nalepkami (za vse razrede): 4,00 €.
      *Prispevek za kurjavo (kdor more): 10 € (kjer jih obiskuje več iz iste družine, samo za enega).
    • LITURGIČNI ZVEZEK:   Vsi veroučenci bodo ob nedeljah in praznikih pri sv. maši, ki je najvažnejši del verske vzgoje, dobili samolepilno slikico  na vsebino evangelija te nedelje, v bogoslužnem zvezku pa temeljni stavek iz nedeljskega  ali prazničnega evangelija z nalogo za dopolnitev iz sv. pisma,  in nalogo, povezano z evangeljskim odlomkom.
    • Zelo priporočamo revijo Mavrico (dobivali jo boste po pošti) - letna naročnina je 39,90 €. Za veroučence 7.– 9. r. priporočamo revijo #najst. - letna naročnina je 23,40 €. To je lahko lepo darilo staršev ali starih staršev otrokom, da bodo ob branju zoreli v dobre ljudi.
    • Otroci ste že sedaj vabljeni k sodelovanju v otroškem pevskem zboru, za ministrante, bralce, skavte, Slomškovo bralno priznanje. Kakor v družini, tako naj bi vsak tudi v župniji kje sodeloval in pomagal.
    • Verouk bomo poučevali: Jožica Pungerčar (1.r.), s. Alenka Žibert (2. in 3. r.), s. Karmen Balgač (4. in 5. r.), župnik Jože Miklavčič (6. r.), prof. Dejan  Pacek (7., 8. in 9. r.) ter Boštjan Gorišek, kaplan v  Šentjerneju (mladinski verouk).
    • VEROUČNI URNIK ZA LETO 2018/19
      1. razred:  v nedeljo ob 8.30 (pred sv. mašo)
      2. razred:  v ponedeljek ob 14.25
      3. razred:  v ponedeljek ob 15.15