5.8.2018: ob 7h: Simon Kerin, Jožica Prpič

• ČIŠČENJE IN KRAŠENJE C. NA SLINOVCAH
    15.8.2018: Jablance

• BLAGOSLOV NOVIH KLOPI NA OŠTRCU
     V nedeljo, 22. julija 2018, na god sv. Marije Magdalena, zavetnice cerkve in soseske, je župnik Jože Miklavčič blagoslovil v cerkvi na Oštrcu nove klopi (12). Mizarska dela je opravil mizar Miro Šneljer iz Gorice pri Vinici, tapetniška pa Tapetništvo Eržen

• POSVEČENJE IN NOVA MAŠA
        V soboto, 11. avgusta 2018, ob 10. uri, bo v kartuziji Pleterje, v stari gotski cerkvi, duhovniško posvečenje diakona Joachima Schmidta. Pater je doma iz Poljske (Bydgoszch). Posvečeval bo apostolski nuncij v Sloveniji, nadškof msgr. Juliusz Janusz, njegov rojak.    V nedeljo, 12. avgusta, ob 8.30, bo v isti cerkvi pater pel svojo novo mašo. Lepo vabljeni na obe slovesnosti!

• DAROVI ZA DUHOVNIKE
    Priporočene višine štolnin in darov
        Slovenska škofovska konferenca je  po več kot desetih letih, sprejela nov pravilnik o štolnini in darovih, ki velja od 1. julija 2018.
    Maše: dar za mašo 20 € (za vse maše); gregorijanske (30 maš) 660 €.
    Poroka: priprava na poroko (zapisnik) 25 €; poročevalec 50 €; cerkovnik 10 €, organist 10 €; ministrant 5 €; taksa za spreglede 10 €.
    Pogreb: pokopovalec 50 €; organist 10 €, cerkovnik 10 €, ministrant 5 €, el. zvonenje 10 € (vsak dan).
        To so priporočeni darovi. Seveda vsak da lahko tudi kaj več, če ni v pomanjkanju ali manj, če nima. Ti darovi so namenjeni za vzdrževanje duhovnikov. Duhovniki nimamo plače in se že vsa leta po drugi svetovni vojni vzdržujemo s prostovoljnimi darovi  vernikov. S temi darovi so zagotovljena osnovna sredstva za delovanje vsakega duhovnika.    Naj ob tej priložnosti znova poudarim, da gre vse kar darujete pri maši v pušico  za cerkev in cerkvene potrebe ali v poseben namen, ki je prej oznanjen.