Oznanila št. 6 - 15.april 2018

29.4.2018: Spodnje Globočice
    6.5.: Zgornje Globočice
    13.5.: Slinovce

• SREČANJE S STARŠI PRVOOBHAJANCEV bo v torek, 24. aprila 2018, ob 19.30 v veroučni učilnici.

• 1. RAZRED zaradi birme in nedeljskih maš na Slinovcah nima verouka 22. in 29. aprila ter 6. maja 2018.

• KRSTI bodo v nedeljo, 13. maja, ob 10. uri med sv. mašo na Slinovcah, priprava pa v soboto, 12. maja, ob 17. uri v župnišču.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 4. maja 2018, dopoldne in popoldne.

• BLAGOSLOV KONJ in drugih domačih živali bo v nedeljo, 29. aprila 2018, ob 10. uri na Slinovcah.     Blagoslov, in še posebej sv. maša, je prošnja za zdravje in vse dobro za domače živali in lastnike.

• GASILCI so ob godu svojega zavetnika sv. Florijana povabljeni k sv. maši na Slinovce v nedeljo, 6. maja, ob 10. uri.

• ŠMARNIČNO POBOŽNOST bomo  letos začeli v torek, 1. maja. Ta dan je tudi god -  praznik sv. Jožefa Delavca.
        Šmarnice za otroke z naslovom 'Pripovedi o Mariji', avtorja Lojzeta Kozarja ml., bomo brali v župnijski cerkvi in na tistih krajih, kjer bo pri otrocih zagotovljena prisotnost odraslih, ki bodo prevzeli odgovornost vodenja bogoslužja.    V šmarnicah za otroke bomo prisluhnili legendam in zgodbam o Mariji, kot jih pripovedujejo njeni starši, sosedje, znanci, pa tudi taki, ki so se mimogrede srečali z njo. Vse z namenom, da bi nebeško Gospo čim bolje spoznali, jo posnemali in se po njej približali Jezusu. Letošnje gradivo za otroke so kartice z igro »spomin«.    Šmarnično  bogoslužje po vaseh naj vsebuje: na začetku po možnosti kakšno Marijino pesem, šmarnično branje, litanije Matere božje, kratko večerno molitev in na koncu po možnosti pesem.