Oznanila št. 4 - 12.marec 2018

ob 9.30: Tjaša Čukajne, Štefka Dvojmoč
    11h Oštrc: Rozalija Pucelj, Anica Stopar
    19.3. - sv. Jožef: ob 9.30: Fani Zagorc
    25.3. - cvetna: ob 7h: Toni Žulič, Jožica   Prpič, Andrej Dvojmoč (pasijon)
    ob 9.30: Marta Hajsinger, Miha Pešič,   Simon Kerin (pasijon) + birmanci

18. in 25.3.2018: Oštrc
    29.3., 1. in 8.4: Malence, Koprivnik
    15. in 29.4.: Ivanjše, Podstrm

• SREČANJE S STARŠI BIRMANCEV bo v petek, 23. marca 2018, ob 19. uri.

• SEJA ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA bo v četrtek, 22. marca, ob 19h.

• OLJČNE VEJICE boste lahko dobili v nedeljo, 18. marca 2018. Vaš dar bo za cerkve v slovenski Istri.

• PRAZNIK SV. JOŽEFA bomo praznovali v ponedeljek, 19. marca 2018. Sv. maši bosta v župnijski cerkvi ob 9.30 in ob 18. uri. Priporočimo se Jezusovemu redniku, zavetniku slovenskih dežel, naše škofije in vseh mož.

• PRAZNIK GOSPODOVEGA OZNANJENJA bomo liturgično praznovali že v soboto, 24. marca 2018, s sv. mašo ob 9.30.

• 13. RADIJSKI MISIJON 2018 POŠLJI SVETEGA DUHA NA NAS
       V cvetnem tednu smo od 18. do 24. marca vabljeni na letošnji Radijski misijon na radiju Ognjišče. To je za vse priložnost za duhovno poglobitev in utrditev v veri. Upam, da si boste vzeli pred veliko nočjo za to nekaj časa.
       Začetek bo v nedeljo, 18. marca ob 11. uri s sv. mašo, ki jo bo v cerkvi na Žalah daroval tamkajšnji župnik Alek Zwitter.
    *Vsak dan osrednji nagovor ob 17. uri in večerni pogovor z gosti ob 20. uri
    *Od ponedeljka do petka bodo ob 8. uri zjutraj Svetovalnice na temo dneva.
    *Vsak misijonski dan ob 10.15 »Drugi pogled«.
    *V petek bo spovedni dan - za našo dekanijo v župnijski cerkvi v Leskovcu - skozi ves dan.
    *V soboto ob 9. uri zahvalna sveta maša, ki jo bo daroval p. Marjan Čuden v cerkvi na Tromostovju.
    Misijonarji in teme po dnevih:
    Nedelja, 18. 3.: dr. Alek Zwitter: Živeti s Svetim Duhom.
    Ponedeljek, 19. 3.: dr. Vili Lovše: Moški in duhovnost
    Torek, 20. 3.: p. Branko Cestnik: Kristjani v družbi
    Sreda, 21. 3.: Robert Friškovec: Vsakomur se lahko zalomi
    Četrtek, 22. 3.: br. Jože Smukavec: Priprava na spokorno bogoslužje
    Petek, 23. 3.: msgr. Miro Šlibar: Bolniki so del telesa Cerkve
    Sobota, 24. 3.: p. Marjan Čuden: Materinstvo in duhovnost

• »SPRAVITE SE Z BOGOM IN MED SEBOJ!« nas vabi postni čas.
        V tem svetem času obnovimo po dobri spovedi svoje prijateljstvo z bližnjimi in z Bogom, ki nas ima rad, kakor oče izgubljenega sina. On čaka, da razmislimo o svojem življenju in, da se odločimo za vrnitev k vsemu kar je dobro, plemenito, Božje. Le tako bo naša velika noč res vesela.    'Vstal bom in šel k očetu' se je odločil izgubljeni sin. Prej je veliko razmišljal o svojem zavoženem življenju, se pred očetom iskreno pokesal in obljubil, da se bo poboljšal.    Tudi mi smo v postnem času povabljeni, da pred spovedjo temeljito pregledamo svoje življenje, se pokesamo svojih grehov, in trdno sklenemo, da se bomo poboljšali.  Izpraševanje vesti  nam bo v pomoč, da bomo od-krito pogledali sami vase - v svoje življenje.    V današnjem času mnogi skrbijo samo za svoje materialno blagostanje, mnogi tudi za poklicno izpopolnjevanje in napredovanje, le malo pa je tistih, ki se zavedajo kako pomembno je rasti v dobrih odnosih z Bogom in ljudmi, da znamo reči tri preproste besede, ki jih velikokrat poudarja sedanji papež Frančišek: prosim, hvala, oprosti. In prav spoved nam pomaga, da pogledamo vase in ugotovimo kakšen je naš odnos do Boga (molitev, ned. sv. maša, preklinjanje oz. sramotenje Boga, Marije,.. ),  do bližnjih (staršev, otrok, sozakonca, sodelavcev, sosedov, v službi, do lastnine, na cesti - varnosti,..) in do samega sebe (glavni grehi: napuh, lakomnost, nečistost, nevoščljivost, požrešnost, jeza in lenoba).
        V nedeljo, 18. marca, bo prilika za velikonočno spoved. Pri vseh mašah bo spovedoval tuj spovednik. Na Oštrcu bo tudi blagoslov nove spovednice in druge nove zakristijske opreme.