Oznanila št. 16 - 17.december 2017

ob 9.30: Matjaž Jakše, Berta Kotar Jordan

24. in 31.12.2017: Resljeva cesta
    7. in 14.01.2018: Ljubljanska cesta

• KRSTI bodo v nedeljo, 7. januarja 2018, priprava pa v petek, 5. januarja, ob 17h.

• SPOVEDOVANJE bo v nedeljo, 17. decembra, ob 14h v Sv. Križu - Podbočju, ter med tednom v kapucinski cerkvi v Krškem (glej urnik na oglasni deski!).

• BIRMANCI bodo v prazničnih dneh še posebej sodelovali, zato naj redno prihajajo k devetdnevnici.

• BOŽIČNO ŠTEVILKO DRUŽINE s koledarjem (3,90 €) ter kadilo, kadilnice, oglje lahko dobite v zakristiji.

• BOŽIČNO PRAZNOVANJE
    • SVETI VEČER NEDELJA, 24. DECEMBRA 2017
          Na sveti večer bomo med molitvijo z blagoslovljeno vodo pokropili in s kadilom pokadili naše domove. Prosili bomo Božjega blagoslova za vse družinske člane, živali in stvari.  V nekaterih družinah je še ostala lepa navada, da ob tej priliki blagoslovijo kruh »poprtnjak«. Vse družine prav lepo povabim, da na ta sveti večer položite na pogrnjeno mizo kruh, ga prekrijete s prtičem in pri obhodu blagoslovite, da boste lahko na božič vsi jedli blagoslovljen kruh. Kakor boste sedaj starši pripravili praznovanje, tako ga bodo znali tudi vaši otroci svojim otrokom. Zato na nek način nosimo odgovornost tudi za prihodnje rodove.
      Ob 20.00 bo sv. maša na Oštrcu za tiste, ki ne morejo k polnočnici. Pri sv. maši bo običajna nabirka - ofer za cerkev.

• BOŽIČ - GOSPODOVO ROJSTVO PONEDELJEK, 25. DECEMBRA
          Ob 0.00 bo polnočnica (Edina res prava, ker je opolnoči!). Četrt ure pred polnočnico nam bo petje božičnih pesmi omogočilo lepše doživljanje polnočnice.
         Dopoldanski sv. maši bosta kakor običajno ob nedeljah - ob 7h in 9.30.
          Na sveti dan naj ne bo kristjana, ki ne bi prišel v cerkev. Kakor so pastirji prišli k Jezusu v hlevček, tako pridimo tudi mi k Jezusu v našo župnijsko cerkev.
          Pri vseh treh sv. mašah bo nabirka - ofer za župnijsko cerkev. Dobili boste župnijski stenski koledar z napovednikom

• SV. ŠTEFAN, DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI TOREK, 26. DECEMBRA 2017
          Sv. maši bosta kakor običajno ob nedeljah. Ker je 26. december naš največji državni praznik - dan samostojnosti in enotnosti - se bomo naše domovine in vseh prebivalcev še posebej spomnili pri sv. maši ob 9.30.

• SVETI JANEZ EVANGELIST SREDA, 27. DECEMBRA 2017
      Ob 16.00 bo sv. maša v cerkvi sv. Mohorja in Fortunata, kjer je stranski oltar posvečen sv. Janezu apostolu in  evangelistu. Med sv. mašo bo blagoslov vina (če ga boste kaj prinesli k blagoslovu) in zahvala za letošnji pridelek, ter prošnja, da bi ga znali uživati po pameti.

• NEDOLŽNI OTROCI ČETRTEK, 28. DECEMBRA 2017
          Ta dan je v Cerkvi na Slovenskem  narodni dan molitve za nerojeno človeško življenje. Molili bomo za spoštovanje življenja nerojenih otrok.

• SVETA DRUŽINA, SV. SILVESTER NEDELJA, 31. DECEMBRA 2017
          Na to nedeljo, ki je tudi praznik Svete Družine, se bomo spomnili vseh družin, še posebej tistih, ki so letos otroku omogočile rojstvo in krst, pa tudi tistih, ki so jih prizadele kakšne preizkušnje, trpljenje ali smrt. Bogu se bomo zahvalili tudi za vse kar smo  doživeli v tem letu. Ob koncu sv. maše ob 9.30 bo blagoslov malih otrok. Ker je to drugi sveti večer, ne pozabimo pokropiti in pokaditi domove.

• MARIJA, SVETA BOŽJA MATI, NOVO LETO - DAN MIRU PONEDELJEK, 1. JANUARJA 2018
          Na ta prazničen dan bosta v župniji dve sv. maši: ob 9.30 v župnijski cerkvi in ob 13.30 pri Sv. Mohorju in Fortunatu. Začnimo novo leto s prošnjo Bogu in Materi Božji, da bi bilo za nas srečno in blagoslovljeno!

•  GOSPODOVO RAZGLAŠENJE - SVETI TRIJE KRALJI SOBOTA, 6. JANUARJA 2018
      Večer pred praznikom (5. 1.) je tretji sveti večer, zato pokropimo in pokadimo domove. Po stari navadi domove obiskujejo koledniki.
          Na ta prazničen dan bodo sv. maše ob 9.30 in 18.00 v ž. cerkvi ter ob 16.30 na Oštrcu. Otroci bodo pri sv. maši kot kralji prinesli  darove, ki so jih v adventu zbrali za revne otroke in darove Trikraljevske akcije.