Oznanila št. 15 - 26.november 2017

ob 11h Oštrc: Anica Žulič, Simon Kerin

26.11. in 3.12.: Ulica talcev
    10. in 17.12.: Kambičev trg, Gorjanska c
    24. in 31.12.2017: Resljeva c.

• SLOVESNI PRAZNIK BREZMADEŽNE bomo obhajali v petek, 8. decembra 2017. Čeprav je to pri nas delovni dan, je vendar to eden največjih Marijinih praznikov. Še posebej je to praznik otrok in mladine, ki želi hoditi skozi življenje pod Marijinim varstvom.
       Da boste lahko prišli k sv. maši, se priporočili Mariji in mlade priporočili njeni priprošnji, bodo sv. maše ob 9.30 in zvečer ob 18. uri v ž. cerkvi, ter ob 16.30 na Oštrcu.

• DEVETDNEVNICO PRED BOŽIČEM bomo  začeli v soboto, 16. decembra 2017. Sv. maše bodo v času devetdnevnice ob delavnikih ob 17h, ob nedeljah pa pri sv. maši ob 9.30. Devetdnevnico bomo zaključili v soboto, 23. decembra, da boste na sveti večer (24.12.) lahko doma in pokropili ter pokadili domove.
       K tej devetdnevnici so še posebej vabljeni veroukarji iz 3. razreda, ki se pripravljajo na prvo sv. obhajilo, in  bodoči birmanci (8. in 9. razred). Pri devetdnevnici bodo  prvoobhajanci, v procesiji s prižganimi svečami, nosili kip Marije in Jožefa - skupaj z njima šli proti Betlehemu. Starši omogočite otrokom, še posebej mlajšim, lepo pripravo na božič, ki jim bo ostala v spominu, ko bodo imeli svoje otroke.

• DELAVNIŠKE SV. MAŠE bodo pozimi, razen na praznike in v času devetdnevnice, v kapeli v župnišču. Na podružnici bodo delavniške maše ob 16.30.

• V MIKLAVŽEVI CERKVI bo sv. maša na dan svetnikovega godu, v sredo, 6. 12. ob 18h.

• BLAGOSLOVLJENO  VODOkadilo,  oglje, kadilnice boste lahko dobili od nedelje, 10. decembra, dalje v cerkvi, zakristiji ali v župnišču. Na voljo je še nekaj pratik in Marijanskih koledarjev.

• MIKLAVŽ nas bo obiskal v nedeljo, 3. decembra 2017, pri obeh mašah. Upam, da bo imel za vsakega kakšen dar. Upam, da bo  pridnim otrokom in odraslim na Miklavžev večer prinesel kaj tudi po družinah.

• BOG VAM POVRNI za nabirko v pušico na misijonsko nedeljo, za ofer na zahvalno ned. - za potrebe župnije, in za biro župniku.

• SPOVEDOVANJE pred božičnimi prazniki bo v nedeljo, 17. decembra, pri vseh mašah - tudi na Oštrcu (tuj spovednik), ter v nedeljo, 24. decembra, od 10.30 - 11.30 (po maši) v župnijski cerkvi (župnik).
        Prilika za sv. spoved bo tudi v ned., 17. 12., ob 14h v Sv. Križu - Podbočju, in od 19. do 24. decembra pri kapucinih v Krškem.

• KRSTI bodo v nedeljo, 17. decembra, priprava pa v soboto, 16. dec., ob 16. uri.

• SREČANJE S STARŠI PRVOOBHAJANCEV bo v torek, 28. novembra, ob 19. uri v veroučni učilnici

• BIRMANCI bodo imeli delavnico adventnih vencev v soboto, 2. dec. 2017, in sicer: 9. razred ob 9. uri, 8. razred ob 10.30.

• SLOVESNOST SV. BIRME bo pri nas v nedeljo, 22. aprila 2018, ob 9.30.

• NOVI MINISTRANTI: David in Tit iz 4. razreda ter Jakob in Simon iz 3. razreda so bili sprejeti v skupnosti kostanjeviških ministrantov v nedeljo, 12. novembra 2017. Iskrene čestitke in naj Bog blagoslavlja njihovo pripravljenost narediti kaj dobrega za župnijsko skupnost.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 1. decembra 2017, dopoldne in popoldne.