Oznanila št. 4 - 12.marec 2017

9. in 16.4.: Kočarija, Male Vodenice
    23. in 30.4.: Vodeniška cesta
    7. in 21.5.: Oštrc

• KRSTI bodo v nedeljo, 2. aprila 2017, priprava pa v soboto, 01.04.2017. ob 18. uri

• SPOVEDOVANJE pred veliko nočjo bo na peto postno - tiho nedeljo, 02. aprila, pri obeh mašah v župnijski cerkvi ter ob 11h na Oštrcu. Kakor običajno bo tudi tokrat tuj spovednik.

• KRIŽEV POT molimo v postnem času ob petkih pred večerno sv. mašo, ob nedeljah pa pred drugo sv. mašo - ob 9.15. Še posebej vabljeni prvoobhajanci in birmanci, ki bodo po skupinah tudi sodelovali.

• OLJČNE VEJICE boste tudi letos lahko dobili na tiho nedeljo (02. aprila). Kar boste darovali zanje bo za župnije iz slovenske Istre od koder nam jih pripeljejo.

• SPREMEMBA ČASA - letni čas začnemo letos na 4. postno nedeljo (26. 3. 2017).

• DELAVNIŠKE VEČERNE SV. MAŠE bodo v poletnem času (od 27.3.2017 dalje) v ž. cerkvi ob 19. uri, na podružnicah pa eno uro prej.

• SEJA ŽPS bo v petek, 17. marca 2017, ob 19. uri v veroučni učilnici.

• RADIJSKI MISIJON na radiu Ognjišče bo potekal od 2. do 8. aprila pod geslom: Poslal me je, da oznanim blagovest ubogim! Vodili ga bodo redovniki - lazaristi. Misijonska družba lazaristov in celotna Vincenicijanska družina praznujeta letos 400-letnico vincencijanske karizme. Spovedni dan bo v petek, 7. aprila - za našo dekanijo bo priložnost za sv. spoved skozi ves dan v župnijski cerkvi v Leskovcu pri Krškem.

• PRAZNIK SV. JOŽEFA
        Sv. Jožef, ki se ga 19. marca še posebej spominjamo, je bil od Boga izbrani rednik učlovečenega Božjega sina in mož Kristusove matere device Marije. Bil je sicer tih in ponižen mož, ki rad ostaja v senčnem ozadju. Vendar ga je Božja previdnost postavila v družinsko bližino samega Kristusa in njegove Matere in stoji zato v občestvu svetnikov izredno visoko. Morda se tega premalo zavedamo in tega velikega svetnika ne cenimo in častimo, kot bi to bilo potrebno.
        Letos bomo zaradi postne nedelje, ki ima  v liturgiji prednost pred vsemi godovi, obhajali pri sv. maši god sv. Jožefa že v soboto, 18. marca, s sv. mašama ob 9.30 in 18. uri,  godovali  pa tudi v nedeljo.
        Praznik sv. Jožefa je posebna priložnost, da se mu priporočimo, še posebej možje in očetje, da bi zmogli po njegovem zgledu sprejemati in vzgajati svoje otroke ter (kakor on) v slehernem trenutku sprejemati Božjo voljo.