Oznanila št. 3 - 19.februar 2017

26. 2. in 5. 3.: Gorjupova cesta
    12. in 19. 3.: Hmeljska cesta
    26. 3. in 2. 4.: Grajska cesta

•  KRSTI bodo v nedeljo, 5. marca, priprava pa v soboto, 4. marca, ob 17h.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 3. marca 2017, dopoldne in popoldne.

• NABIRKA ZA SEMENIŠČE (v pušico) bo v nedeljo, 12. marca 2017.

• SREČANJE S STARŠI 1. RAZREDA bo v nedeljo, 5. marca, pri verouku.

• DUHOVNA OBNOVA IN PRVA SV. SPOVED za prvoobhajance bo v soboto, 4. marca 2017, od 9.30 - 14.00.

• SREČANJE BIRMANCEV
    V soboto, 4. marca 2017, bo od 9.45 do 13h v župnijskih prostorih v Šentjerneju srečanje birmancev iz naše dekanije. Zanje bo pripravljen poseben program, ki ga bodo oblikovali gostje. Tudi to je del dveletne priprave na sv. birmo.

• NA PEPELNICO, v sredo, 1. marca 2017, bomo začeli postni čas. Pri sv. maši bo spokorni obred pepeljenja. Pepel je bil že v stari zavezi znamenje spokorjenja in žalosti. Ta dan je strogi post.

• KRIŽEV POT bomo tudi letos molili ob petkih pred sv. mašo ter ob nedeljah v župnijski cerkvi in na podružnicah. Na prvo postno nedeljo bo ob 14. uri v župnijski cerkvi, na drugo bo ob 9.15 (pred sv. mašo), za ostale nedelje pa bo objavljeno v prihodnjih Oznanilih.

•  POSTNA POSTAVA ZA LETO 2017
        Postni čas, ki se začne s pepelnično sredo, nas vsako leto pripravlja na veliko noč. To je čas milosti, duhovne poglobitve in dobrih del.
        Cerkev za postni čas določa tudi posebne oblike spokornosti:
      Strogi post je na pepelnično sredo (1.3.) in na veliki petek (14.4.). Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetega 60. leta.   Samo zdržek od mesnih jedi je vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta.
        Kadar je petek na praznik (cerkveni ali državni) ali je kakšna slovesnost v družini (poroka, pogreb,...) post in zdržek odpadeta.