Oznanila št. 2 - 29.januar 2017

ob 9.30: Blaž Tomšič, Tjaša Čukajne
    19.2. ob 7h: Toni Žulič, Anica Žulič
    ob 9.30: Marta Hajsinger, Rozalija Pucelj

29.1. in 5.2.: Kambičev trg, Gorjanska c.
    12. in 19.2.: Resljeva cesta
    26.2. in 5.3.: Gorjupova cesta

• KRSTI bodo v nedeljo, 5. februarja 2017, priprava pa v soboto, 4. februarja, ob 17. uri.

• OBHAJILA BOLNIKOV  ne bo v februarju, ampak za prvi petek v marcu.

• NABIRKA ZA OGREVANJE župnijske cerkve, kapele in učilnice bo v nedeljo, 5. februarja, pri obeh mašah.

• NABIRKA ZA PASTORALNO IZOBRAŽEVANJE v novomeški škofiji (v pušico) bo v nedeljo, 19. februarja

• SREČANJE S STARŠI 3. RAZREDA bo v ponedeljek, 6. februarja, ob 19.00. v veroučni učilnici.

• SREČANJE S STARŠI 7. IN 8. RAZREDA bo v torek, 14. februarja, ob 19.00.

• PRIPRAVA NA KRŠČANSKI ZAKON bo potekala pri nas od petka, 10. februarja 2017, od 18h - 20h, v soboto, 11.2., od 8.30 - 12h in od 14.30 - 18h, ter v nedeljo, 12. 2., od 8.30 - 12.30.

• SVEČNICA - četrtek, 2. februarja, je praznik, ki nas spominja na Jezusovo darovanje v templju, in ob blagoslovu sveč vzpodbuda tudi nam, da bi se znali darovati za druge.

• BLAGOSLOV SV. BLAŽA, da bi bil ta svetnik naš priprošnjik pri Bogu zoper bolezni v grlu in  druge bolezni, boste lahko prejeli na njegov god, v petek, 3. februarja, pri večerni sv. maši. Vsak blagoslov pomeni prošnjo za božjo pomoč in varstvo. Uslišanje pa je odvisno tudi od vere - zaupanja tistega, ki prosi, in Božje presoje, kaj je zanj boljše.

• SVETOVNI DAN BOLNIKOV bomo tudi letos obhajali na god Lurške Matere Božje, 11. februarja. Papež Frančišek je napisal poslanico, ki nosi naslov  Čudenje nad božjimi deli: 'Velike reči mi je storil Mogočni …« (Lk 1,49)
    Ta dan naj tudi z molitvijo zaznamuje našo pozornost do bolnikov in trpečih in zaposlenih v zdravstvu in drugih ustanovah.
    Mati Marija,
    v Kristusu vsakogar od nas sprejemaš kot sina ali hčer.
    Pomagaj nam, da bomo v srcih ohranjali zaupljivo pričakovanje,
    bodi naša opora v tegobah in trpljenju
    in vodi nas h Kristusu, svojemu Sinu in našemu bratu.
    Pomagaj nam, da bomo svoja življenja izročali Očetu, ki je storil velike reči.

• SREČANJE BIRMANCEV
    V soboto, 3. marca 2017, bo v župnijskih prostorih v Šentjerneju srečanje birmancev iz naše dekanije. Zanje bo pripravljen poseben program, ki ga bodo oblikovali gostje. Tudi to je del dveletne priprave na sv. birmo.