Oznanila št. 13 - 16. oktober 2016

23. in 30. 10.: Ržišče, Velike Vodenice
    6. in 13. 11.2016: Črneča vas
    20. in 27.11.: Črešnjevec, Vrtača, Vrbje

• KRSTI bodo v nedeljo, 13. novembra 2016, ob 9.30, priprava pa v soboto,  v soboto, 12. novembra, ob 17. uri.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 4. novembra, dopoldne in popoldne.

• MLADINSKA VEROUČNA SKUPINA ima srečanja ob sobotah ob 19. uri.

• SPOVEDOVANJE: v župnijski cerkvi vse dneve pred sv. mašo, ter v nedeljo, 30. oktobra, tudi od 16h - 17h, na Oštrcu pa v ponedeljek, 31. oktobra, od 16.30 - 17h.Obnovimo po dobri spovedi svoje prijateljstvo z Bogom, da bodo naše molitve za pokojne bolj gotovo uslišane.

• DAROVANJE ZA CERKVENE POTREBE - OFER bo na zahvalno nedeljo (6. novembra) pri obeh mašah.

• SPREMEMBA ČASA: z nedeljo, 30. oktobra 2016, preidemo na pravi srednjeevropski čas (eno uro nazaj!).

• FOTOGRAFIJE IN DVD od obletnic porok dobite lahko od nedelje, 23. oktobra, dalje.

• DUHOVNA OBNOVA ZA MLADINO bo v Leničevem domu od petka, 21. oktobra, zvečer, do sobote, 22. oktobra, do 16h. Mladi ste lepo vabljeni, da se pridružite mladim iz drugih župnij naše dekanije.

• REVIJA PEVSKIH ZBOROV LESKOVŠKE DEKANIJE bo v nedeljo, 23. oktobra 2016, ob 15. uri na Raki.

• ROMANJE NA SVETO GORO PRI GORICI
        V svetem Letu usmiljenja bomo v soboto, 5. novembra 2016, poromali v Marijino božjepotno cerkev na Sveti Gori. Spotoma si bomo ogledali še enega najlepših mozaikov p. Marka Rupnika v župnijski cerkvi v Vrhpolju pri Vipavi in božjepotno cerkev v Logu pri Vipavi. Kosilo bomo imeli po sv. maši na Sveti Gori. Tudi na poti domov bomo ob postankih videli marsikaj zanimivega. Da se ne bo kdo po poti 'razsušil', bo tudi poskrbljeno.
        To romanje bo tudi priložnost, da se spomnimo žalostnih dogodkov, ki so se dogajali pred sto leti na tem kraju, ko je bila cerkev med prvo svetovno vojno porušena. Bo pa  tudi priložnost, da se po zakramentu božjega usmiljenja duhovno okrepimo in prejmemo svetoletni odpustek.
        O Marijinih prikazovanjih na tej gori preprosti pastirici Urški Ferligoj, pa lahko kaj več preberete v knjigi Pastirica Urška, ki smo jo pred nekaj desetletji brali za šmarnično branje.
        Prispevek za romanje (prevoz in kosilo) je 25 evrov. Odhod ob 6. uri zjutraj iz avtobusne postaje. Prijave sprejemamo od ponedeljka, 17. oktobra, dalje, do zasedenosti avtobusa. Prijavite se čim prej, da ne boste zamudili kot nekateri na Kum.