Oznanila št.12 - 25. september 2016

9. in 16. 10.: Avguštine
    23. in 30. 10.: Ržišče, Velike Vodenice
    6. in 13. 11.: Črneča vas

• KRSTI bodo v nedeljo, 16. oktobra 2016, ob 9.30, priprava pa v soboto, 15. oktobra, ob 18. uri.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 7. oktobra, dopoldne in popoldne.

• DELAVNIŠKE SV. MAŠE bodo od 1. oktobra dalje v ž. cerkvi ob 18. uri.

• VEROUK za 1. razred bomo pričeli  v nedeljo, 2. oktobra 2016, pred sv. mašo, ob 8.30. Večina staršev je že prišla otroke vpisat, nekateri pa upam, da bodo našli čas.

• VEROUK v ostalih razredih osnovne šole poteka po objavljenem urniku.
       Večina staršev se je na začetku leta oglasila in vpisala svoje otroke k verouku ter dobila veroučni in bogoslužni zvezek ter knjigo.

• MLADINSKI VEROUK  je v soboto ob 19h.

• OTROŠKI PEVSKI ZBOR ima vaje ob nedeljah ob 8.30

• ŽEGNANJE V OREHOVCU bo v nedeljo, 2. oktobra, ob 11. uri.

• POVABILO K SKAVTOM
        Tudi v letošnjem pastoralnem  letu šentjernejski skavti vabijo v svoje vrste nove člane. Pridružite se  lahko tisti, ki v letošnjem letu obiskujete tretji razred osnovne šole in vsi starejši. Posebej veseli bodo srednješolcev.
        Prijavnico lahko dobite in  izpolnite na spletu do 2. oktobra 2016, na povezavi: http://sentjernej1.skavt.net/. Ognjeviti petelini vas z veseljem pričakujejo.

• V nedeljo, 2. oktobra 2016, ob 19. uri  bomo tudi letos v našem župnišču pričeli ŠOLO ZA ZAKON po programu Najina pot pod vodstvom zakonskega para za vse tiste, ki se želijo bolj temeljito pripraviti na zakon. Traja od oktobra do maja - dvakrat mesečno.

• ZAKONSKI SKUPINI (zakonci iz različnih župnij) sta v letošnjem letu dve: mlajši zakonci (do približno 10 let zakonskega staža), in malo starejši (do približno 30 let zakonskega staža). Hvala Bogu, kar nekaj parov je spoznalo, da je potrebno kaj narediti tudi za čim boljše medsebojne odnose in življenje v družini. Srečanja so ob sobotah (drugo in tretjo). Lepo povabljeni, da se pridružite!

• PRAZNOVANJE ZAKONSKIH JUBILEJEV
        Zakonski jubileji so priložnost, da zakonci pregledajo prehojeno pot, se Bogu zahvalijo za vse, kar so prejeli v letih skupnega življenja, obenem pa iskrena prošnja še za naprej.
        V naši župnijski cerkvi se bodo jubilanti - tisti, ki letos obhajajo 10., 15., 20., 25., 30., 35., 40., 45., 50., 55., 60. obletnico cerkvene poroke -  njihovi najbližji svojci in celotna farna skupnost Bogu zahvalili v nedeljo, 9. oktobra 2016, ob 9.30. Jubilanti naj se prej prijavijo, in pridejo vsaj 15 minut pred sv. mašo. Po sv. maši pa bodo deležni skromne pogostitve.
        V času pred slovesnostjo boste jubilanti dobili tudi pisna vabila. Če kateri, ki letos obhajajo 'okroglo' obletnico cerkvene poroke, ne bo dobil vabila, ker nimamo vseh podatkov, naj se do petka, 7. oktobra 2016, kljub temu prijavi, da mu lahko pripravimo spominsko darilo s posvetilom. Naj velja to obvestilo tudi kot vabilo.