Oznanila št.8 - 5. junij 2016

17. in 24.7.: Orehovec 1. (Zg.) del

• ČIŠČENJE IN KRAŠENJE NA SLINOVCAH
    18.6.2016: Jablance

• KRSTI bodo v nedeljo, 12. junija 2016, po sv. maši ob 9.30, priprava pa v soboto, 11. junija, ob 18. uri.

• ORATORIJ, počitniški program, ki vsebuje, duhovne, vzgojno-izobraževalne, kulturne, športne in druge prostočasne aktivnosti bo za otroke od 6. leta starosti v Šentjerneju od 6. - 10. julija. Nekateri ste se s prijavnico že prijavili (rok je bil 5. junij). Kateri bi še želeli, se prijavite še ta teden - do 12. junija 2016.

• Od aprila 2015 do junija 2016  smo se pod geslom: 'Živo občestvo Cerkve', z raznimi prireditvami  Bogu zahvaljevali  za prvo desetletje novomeške škofije.
        V soboto, 11. junija 2016, smo vsi lepo vabljeni v novomeško dvorano Leona Štuklja na sklepno slovesnost, da skupaj praznujemo 10. obletnico škofije. Pričetek bo ob 9. uri. Pri sv. maši  bodo  sodelovali  združeni  pevski  zbori - mešani in otroški, policijski orkester. Tudi po sv. maši bo krajši program.
        Kdor  želi  prevoz  z avtobusom, naj se prijavi do ponedeljka, 6. junija, zvečer.
    Odhod avtobusa iz Kostanjevice bo v soboto, 11. junija,ob 8.15.

• OBISK FATIMSKE MARIJE ROMARICE V NAŠI ŽUPNIJI
        V soboto, 18. junija 2016, bo milostni kip fatimske Marije romarice, na svoji poti po Sloveniji, prispel tudi v našo župnijo. Sprejeli ga bomo ob 20. uri pri šoli in nato v procesiji, kakor leta 1997, odšli na Slinovce, kjer bodo litanije Matere Božje in sv. maša, izročitev Marijinemu brezmadežnemu Srcu. V poseben nabiralnik pri Mariji boste lahko oddali napisane prošnje. Kasneje bomo po teh namenih v župniji tudi molili. Ob 22. uri bodo milostni kip odpeljali v župnijo Cerklje ob Krki
        Naše čaščenje ob tej priložnosti ne gre kipu, ampak Materi Božji, katero predstavlja kot so jo videli pastirčki v Fatimi. Prav je, da večkrat molimo molitev rožnega venca, in jo še posebej prosimo za mir in razumevanje, kar je bilo osrednje sporočilo in naročilo v Fatimi pred 99. leti. Vsa zgodovina našega naroda in župnij pa nam poroča, da so verni ljudje, ki so se priporočali Mariji, bili tudi uslišani in ohranili vero, ki je Božji dar.

• OB 25-LETNICI SLOVENSKE DRŽAVE so naši škofje napisali posebno pismo in sklenili, naj v nedeljo, 19. junija 2016, pri sv. mašah molimo za domovino in državo, v cerkev postavimo slovensko zastavo in po sklepnem blagoslovu zapojemo državno himno. Podprli so pobudo »24 ur molitve in posta za domovino« ter v juniju vse vabijo k molitvi za domovino. Na ta način se Cerkev na Slovenskem pridružuje praznovanju ustanovitve slovenske države in uvedbe demokracije, pri kateri so imeli pomembno vlogo slovenski katoličani.

• 24 UR MOLITVE IN POSTA ZA DOMOVINO bo letos potekalo od četrtka, 23. junija 2016, od 18. ure, do petka, 24. junija, do 18. ure pod geslom: Edinost, sreča, sprava.  Več si lahko preberete na spletni strani: www.nasadomovina.si

• 10. FESTIVAL DRUŽIN bo  letos potekal na Otočcu ob reki Krki  od 17. do 19. junija. Kaj več lahko preberete na spletu: www.festival-druzin.si. Ker je največji tabor družin letos tako blizu, priporočam, da se ga udeležite vsaj kakšen dan

• SREČANJE MINISTRANTOV (kviz in nogomet) iz naše dekanije bo v soboto, 18. junija 2016, v Leničevem domu, od 9. ure dalje.