Oznanila št.5 - 3.april 2016

Spodnje Globočice
    1.5.: Zgornje Globočice
    22.5.: Slinovce

• PRIPRAVA NA KRŠČANSKI ZAKON bo potekala pri nas:
    - od petka, 8. aprila 2016, od 18h - 20h,
    - v soboto, 9. 4., od 8.30 - 12h in od 14.30 - 18h, ter
    - v nedeljo, 10. 4., od 8.30 - 12.30.

• SREČANJE S STARŠI PRVOOBHA-JANCEV bo v ponedeljek, 18. aprila, ob 19. uri v ver. učilnici.

• SREČANJE S STARŠI BIRMANCEV bo v petek, 15. aprila, ob 19. uri v veroučni učilnici.

• BLAGOSLOV KONJ in drugih domačih živali bo v nedeljo, 24. aprila 2016, ob 10. uri na Slinovcah.     Blagoslov, in še posebej sv. maša, je prošnja za zdravje in vse dobro za domače živali in lastnike.

• BIRMANCI (8. in 9. razred) bodo imeli skupaj z animatorji in voditeljem od 22. do 24. aprila v Leničevem domu v Sajevcah (na Poljanah) duhovno obnovo. Priporočam vam jih v molitev.

• ŠKOFIJSKO SREČANJE MLADIH ob 10-letnici novomeške škofije bo v soboto, 23. aprila 2016, v Baragovem zavodu v Novem mestu - Šmihelu od 9.15 - 15.00.
       Vabljeni so študentje, srednješolci in tisti, ki se pripravljajo na zakrament sv. birme. Na srečanje bodo prišli različni gostje, ki bodo svojo izkušnjo vere posredovali mladim.
       Skozi glasbo, pričevanja, skupno molitvijo in sveto mašo bodo mladi imeli priložnost, da se srečajo z Gospodom in med seboj.
        Program:
    9.15: zbiranje,
    9.30 - 10.30: pričevanja gostov,
    10.30 - 11.00: čas za malico,
    11.00 - 12.15: ločen program za študente, dijake in birmance,
    12.30 - 13.00: molitev in priložnost za sveto spoved (v cerkvi),
    13.00 - 14.00: sv. maša z g. škofom,
    14.00 - 15.00: zaključek s koncertom.
        Tudi mladi iz kostanjeviške župnije ste lepo vabljeni!

• OBISK FATIMSKE MARIJE ROMARICE bo v naši dekaniji od 18. - 20. junija. Upam, da se bo, tako kakor pred 20. leti, ustavila tudi na Slinovcah. Program bo objavljen.

• TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE  od 10. do 17. aprila 2016 bo potekal pod geslom: Cerkev, mati poklicev. V tem tednu smo povabljeni, da molimo za duhovne poklice (duhovniške, redovniške in misijonske) in, da se v nas prebudi zavest, da smo odgovorni za prebujanje, rast in  dozorevanje poklicev, ker smo poklicani, da se tudi po nas širi Božje delo odrešenja v ta svet.

• ZAHVALNO SVETOLETNO ROMANJE V RIM ob 10-letnici novih slovenskih škofij (Novo mesto, Celje, Murska Sobota) bo od 26. do 29. septembra 2016. To bo priložnost, da obhajamo sveto leto, obletnico škofije in še srečanje s papežem Frančiškom. Kdaj in kdo bo zbiral prijave, boste obveščeni.

• TE DEUM - velika glasbena prireditev bo v petek, 15. aprila, ob 19. uri v župnijski cerkvi v Sv. Križu - Podbočju. Vstopnice lahko dobite v domačem župnišču.

• RAZNAŠANJE BLAGOSLOVLJENE GOBE - OGNJA povzroča med nosilci tega lepega običaja in nekaterimi vaščani, še posebej v vaseh Ržišče in Vodenice (prejšnja leta še v nekaterih drugih vaseh ob meji s šentjernejsko faro), precej negodovanja, ker se pojavljajo nekateri prinašalci preden je pri nas (ob 7.00) blagoslov. Če že raznašajo gobo po kostanjeviški fari bi bilo lepo in prav, da pridejo v Kostanjevico tudi po blagoslov, da bodo vsi vedeli, da prinašajo blagoslovljeno gobo.

• ZAHVALA
        Bog povrni vsem, ki ste sodelovali pri bogoslužju velikega tedna, še posebej za petje (obema zboroma), ministriranje, branje, nošenje Vstalega, pripravo in nošenje neba in bander, kurjenje velikonočnega ognja, za čiščenje in krašenje župnijske cerkve,  pranje in likanje oltarnih prtov, in še veliko drugih opravil v župnijski cerkvi in na podružnicah ter pri vaških znamenjih, kjer sem med drugim videl  kako jih vzdržujete.
        Bog povrni tudi vsem, ki se ob praznikih spomnite pokojnih, zanje kaj molite, ter ob praznikih ali med letom pri spomeniku pred cerkvijo vsem vašim pobitim sorodnikom in mučencem prinesete skromen šopek.
        Bog vam povrni tudi za darove: na veliki četrtek za revne, pri križu na veliki petek za vzdrževanje svetih krajev v Sveti deželi, na veliko noč za našo župnijsko cerkev, ter pri blagoslovu jedil za biro meni in darove ('pirhe'), ki ste jih namenili starejšim, bolnim in osamljenim, ter bodočim birmancem, ki so jih obiskali, jim voščili praznike ter izročili darove.