Oznanila št. 4 - 13. marec 2016

19.3.2016 (sv. Jožef) ob 9.30: Jožica Prpič
    ob 18h: Jože Pavlovič

20.3. (cvetna ned.) ob 7h: Andrej Dvojmoč, Toni Žulič, Angelca Zagorc
    ob 9.30: Anica Hribar, Marta Hajsinger, Domen Njegač (pasijon)

Veliki četrtek (24.3.) ob 18h: Žulič Anica, Lenič Jožica;

Vel. petek (25.3.) ob 18h: Simon Kerin, Blaž Tomšič

Vel. sobota (26.3.) ob 19h:
    Ber. 1. Simon Kerin,
    Psam 1. Tjaša Čukajne,
    B2. Jakob Piletič,
    P2. Žan Božič,
    B3. Marko Jordan,
    P3. Urša Dvojmoč,
    B4. Angelca Zagorc,
    P4. Jurij Strgulec,
    B7. Nina Rajar,
    P7 Alen Lenič,
    B8. Rozalija Pucelj;

Velika noč (27.3.) ob 7h: Jakob Piletič, Berta Kotar Jordan
    ob 10h: Matjaž Jakše, Mateja Strgulec

Vel. poned. (28.3.) ob 7h: Franci Gorenc;
    ob 9.30: Fani Zagorc

3.4. ob 7h:  Oton Strgulec, Jerneja Stopar
    ob 9.30: Štefka Dvojmoč, Brigita Pirc

13. in 20.3.: Grajska c.
    27.3. in 3.4.: Gorjupova c.
    10. in 17.4.: Vodeniška c.

• KRSTI bodo v nedeljo, 3. aprila, priprava pa v soboto, 2. aprila, ob 18h.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 1. aprila 2016, dopoldne in popoldne.

• PRIPRAVA NA KRŠČANSKI ZAKON bo potekala pri nas:
    - od petka, 8. aprila 2016, od 18h - 20h,
    - v soboto, 9. 4., od 8.30 - 12h in od 14.30 - 18h, ter
    - v nedeljo, 10. 4., od 8.30 - 12.30.

• RADIJSKI MISIJON na radiu Ognjišče  poteka od 13. do 19. marca. Vodjo ga  redovniki - kapucini ob sodelovanju papeškega pridigarja p. Cantalamesse.  Spovedni dan bo petek, 18. marca - za našo dekanijo bo priložnost za sv. spoved skozi ves dan v župnijski cerkvi v Leskovcu pri Krškem.

• VEROUČNE POČITNICE so od srede, 23. marca, do ned., 3. aprila. V tem času se bo v praksi (pri obisku obredov velikega tedna in ned. sv. maše) pokazalo, koliko otroci napredujejo v veri.
        Obredov velikega četrtka, velikega petka in velike sobote, ter sv. maše na velikonočno nedeljo, naj se zagotovo udeležijo vsi bodoči birmanci in po možnosti tudi letošnji prvoobhajanci - ti še posebej na veliki četrtek, ko je  dan postavitve zakramenta sv. evharistije.

• BIRMANCI (8. in 9. r.) naj po obredih velikega petka počakajo v cerkvi, da se dogovorimo za obisk starejših na veliko noč in velikonočni ponedeljek.

• PRVOOBHAJANCI so v soboto, 12. marca, prvikrat prejeli zakrament sv. pokore - spovedi in se z duhovno obnovo lepo pripravili na velikonočne praznike.

• SPOVEDOVANJE v kapucinski cerkvi v Krškem bo skozi ves veliki teden - natančen spored je na oglasni deski.

• NA CVETNO NEDELJO se spominjamo slovesnega Jezusovega vhoda v Jeruzalem. Kot knez miru je jezdil na osličku. Prebivalci so mu pripravili slovesen sprejem. Množice so pogrinjale oblačila na pot in klicale: Hozana Davidovemu sinu, blagoslovljen, ki prihaja v imenu Gospodovem.
        Tudi mi bomo na to nedeljo z butarami in drugim zelenjem med tistimi, ki Jezusa pozdravljajo in mu želijo izreči dobrodošlico, ko prihaja v našo župnijo. Še posebej so povabljeni birmanci, da po skupinah naredijo lepe butare iz zelenja, ki raste na ozemlju naše župnije.
        Povabimo ga v bližajočih se velikonočnih praznikih tudi v naše domove in po dobri spovedi v tem svetem letu usmiljenja in sv. obhajilu v svoja srca!
        V naši župnijski cerkvi bo na cvetno nedeljo, 20. marca 2016, blagoslov pri obeh mašah. Pred drugo sv. mašo - ob 9.30 - bo slovesni blagoslov pred župniščem in nato procesija v župnijsko cerkev.

• SPREMEMBA ČASA - letni čas začnemo letos na velikonočno nedeljo (27. 3. 2016).

• DELAVNIŠKE VEČERNE SV. MAŠE bodo v poletnem času (od 27.3.2016 dalje) v ž. cerkvi ob 19. uri, na podružnicah pa eno uro prej.

• OBISK RELIKVIJ SV. p. PIJA bo v okviru radijskega misijona v kapucinski cerkvi v Krškem v sredo, 16. marca 2016. Ob 11.00 bo molitvena ura ob relikvijah in nato ob 12.00 sv. maša, ki jo bo prenašal radio Ognišče.

• 'PIRHE' ZA OBDARITEV STAREJŠIH bomo zbirali tudi letos pri blagoslovu jedil. Tudi letos jih bodo v ponedeljek po veliki noči odnesli starejšim po vaseh in po mestu birmanci, v domove starejših pa tisti, ki ste jih odnesli že do sedaj. To je lepa navada, ki polepša praznike ne samo obdarovancem, ampak tudi darovalcem in tistim, ki darove prinesejo. Tistim, ki boste kaj darovali priporočam,da daste stvari,ki se hitro ne pokvarijo