Oznanila št. 2 - 31. januar 2016

ob 9.30: Jože Pavlovič, Matjaž Jakše

21.2. ob 7h: Nina Rajar, Simon Kerin
    ob 9.30: Marta Hajsinger, Rozalija Pucelj

31.1. in 7.2.: Ljubljanska c.
    14. in 21.2.: Resljeva c.
    28.2. in 6.3.: Hmeljska c.
    13. in 20.3.: Grajska c.
    27.3. in 3.4.: Gorjupova c.

• KRSTI bodo v nedeljo, 28. februarja 2016, priprava pa v soboto, 27. februarja, ob 17. uri.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo v petek, 5. februarja, dopoldne in popoldne.

• NABIRKA ZA OGREVANJE župnijske cerkve, kapele in učilnice bo v nedeljo, 7. februarja, pri obeh mašah.

• PRIPRAVA NA KRŠČANSKI ZAKON bo potekala pri nas od petka, 12. februarja 2016, od 18h - 20h, v soboto, 13.2., od 8.30 - 12h in od 14.30  - 18h, ter v nedeljo, 14. 2., od 8.30 - 12.30. Obvezna je prijava.

• DOBRA DELA V ADVENTU IN BOŽIČNEM ČASU - Poleg že v prejšnjih Oznanilih objavljene vsote darov, ki so jih zbrali mladi koledniki v okviru Trikraljevske akcije za misijone (270 €), so za našo župnijsko cerkev darovali 150 €  koledniki iz Orehovca, starejša skupina kolednikov iz Kostanjevice pa je darovala 200 € za misijone. Bog vam povrni!
        V okviru adventne akcije 'Otroci za otroke', ki poteka po vsem svetu, so otroci iz naše župnije za najbolj potrebne otroke po svetu prinesli v župnijsko cerkev  in v podružnico na Oštrcu skupaj samo 22 hranilnikov oz. 234,60 € (leto prej 32 hranilnikov in 233,55 €). Razdeljenih je bilo 185  adventnih koledarjev.  Bog vam povrni!
        Vsem, ki ste ob godu sv. Antona, priprošnjika za zdravje pri živini, z darovanjem in nakupom krač in klobas (174 € na licitaciji za 5 licitiranih krač in 2 klobasi, ter 145 € zraven namesto krač) kaj prispevali za obnovo naših cerkva, naj Bog povrne z zdravjem pri živini in v družini.

•  NABIRKA ZA PASTORALNO IZOBRAŽEVANJE v novomeški škofiji (v pušico) bo v nedeljo, 21. februarja 2016.

•  SVEČNICA - torek, 2. februarja, je praznik, ki nas spominja na Jezusovo darovanje v templju, in ob blagoslovu sveč vzpodbuda tudi nam, da bi se znali darovati za druge.

•  BLAGOSLOV SV. BLAŽA, da bi bil ta svetnik naš priprošnjik pri Bogu zoper bolezni v grlu in  druge bolezni, boste lahko prejeli na njegov god, v sredo, 3. februarja, pri jutranji sv. maši. Vsak blagoslov pomeni prošnjo za božjo pomoč in varstvo. Uslišanje pa je odvisno tudi od vere - zaupanja tistega, ki prosi, in Božje presoje, kaj je zanj boljše.

•  SVETOVNI DAN BOLNIKOV bomo tudi letos obhajali na god Lurške Matere Božje, 11. februarja. Papež Frančišek je napisal poslanico, ki nosi naslov »Zaupati usmiljenemu Jezusu kakor Marija: 'Karkoli vam reče, storite' (Jn 2,5)«. Ta dan naj zaznamuje našo pozornost do bolnikov in trpečih in zaposlenih v zdravstvu in drugih ustanovah

•  POSTNA POSTAVA ZA LETO 2016
        Postni čas, ki se začne s pepelnično sredo, nas vsako leto pripravlja na veliko noč. To je čas milosti, duhovne poglobitve in dobrih del.
        Cerkev za postni čas določa tudi posebne oblike spokornosti:
            Strogi post je na pepelnično sredo(10.2.) in na veliki petek (25.3.). Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetega 60. leta.
        Samo zdržek od mesnih jedi je vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta.
        Kadar je petek na praznik (cerkveni ali državni) ali je kakšna slovesnost v družini (poroka, pogreb,...) post in zdržek odpadeta.

• NA PEPELNICO, v sredo, 10. februarja 2016, bomo začeli postni čas. Pri sv. maši bo spokorni obred pepeljenja. Pepel je bil že v stari zavezi znamenje spokorjenja in žalosti. Ta dan je strogi post.

• KRIŽEV POT bomo tudi letos molili ob petkih pred sv. mašo ter ob nedeljah v župnijski cerkvi in na podružnicah. Na prvo postno nedeljo bo ob 14. uri v župnijski cerkvi, na drugo bo ob 9.15 (pred sv. mašo), za ostale nedelje pa bo objavljeno v prihodnjih Oznanilih.

•  SREČANJE ZA BIRMANSKE BOTRE bo v soboto, 13. februarja, od 15h - 17h v Šentjerneju, ter v soboto, 20. februarja, od 15h - 17h v Sv. Križu - Podbočju.

•  SVETOLETNO ROMANJE V STOLNICO v Novo mesto bo za leskovško dekanijo v soboto, 27. februarja 2016. Ob 9.30 se  bomo zbrali na škofijskem dvorišču in v procesiji odšli med petjem v stolnico skozi sveta vrata. V stolnici bo križev pot, priložnost za sv. spoved in sv. maša z nagovorom g. škofa. Po sv. maši bo skromno okrepčilo, ogled filma o desetih letih nove škofije, in nato povratek domov. V dekaniji organiziramo skupni prevoz z avtobusi, zato se čim prej prijavite.