Oznanila št. 15 - 29. november 2015

22. in 29.11.: Črešnjevec, Vrbje, Vrtača
    6. in 13.12.: Grič, Zaboršt
    20. in 27.12.: Ulica talcev

• DEKANIJSKO SREČANJE ŽPS bo v nedeljo, 29. novembra, ob 14.30 v Šentjerneju.

• SEJA ŽPS naše župnije bo v četrtek, 17. decembra 2015, ob 19. uri.

• BIRMANCI so pod vodstvom animatorjev v soboto, 28. novembra, delali adventne vence (23), ki so jih nato v nedeljo ponudili pred cerkvijo. Darove bodo porabili za nabavo sveč za Luč miru iz Betlehema. Bog jim povrni dobro delo!

• LUČ MIRU IZ BETLEHEMA bodo prinesli skavti v nedeljo, 20. decembra 2015. Naši birmanci jo bodo prinesli starejšim in bolnikom v sredo, 23. decembra in v četrtek, 24. decembra.

•  DELAVNIŠKE SV. MAŠE bodo pozimi, razen na praznike in v času devetdnevnice, v kapeli v župnišču. Na podružnici bodo delavniške maše ob 16.30.

•  V MIKLAVŽEVI CERKVI bo sv. maša pred svetnikovim godom, v soboto, 5. 12. ob 18h.

•  GRKOKATOLIŠKO BOGOSLUŽJE bo v Miklavževi cerkvi v soboto, 19. dec. ob 18h.

•  BLAGOSLOVLJENO VODO, kadilo, oglje, kadilnice boste lahko dobili od nedelje, 6. decembra, dalje v cerkvi, zakristiji ali v župnišču. Na voljo je še nekaj pratik in Marijanskih koledarjev.

• DRUŠTVO KOLPINGOVA DRUŽINA iz Cerkelj ob Krki organizira predavanje z razpravo na temo: »KAJ MI POMENI DRUŽINA?« Gost večera bo Aleš Primc, soustanovitelj Civilne iniciative za družino in pravice otrok. Srečanje bo v nedeljo, 29. novembra, ob 18. uri v dvorani v Cerkljah ob Krki (pri cerkvi). Vabljeni!

•  SLOVESNI PRAZNIK BREZMADEŽNE bomo obhajali v torek, 8. decembra 2015. Čeprav je to pri nas delovni dan, je vendar to eden največjih Marijinih praznikov. Še posebej je to praznik otrok in mladine, ki želi hoditi skozi življenje pod Marijinim varstvom.
    Da boste lahko prišli k sv. maši, se priporočili Mariji in mlade priporočili njeni priprošnji, bodo sv. maše ob 9.30 in zvečer ob 18. uri v ž. cerkvi, ter ob 16.30 na Oštrcu.

•  DEVETDNEVNICO PRED BOŽIČEM bomo  začeli v sredo, 16. decembra 2015. Sv. maše bodo v času devetdnevnice ob delavnikih ob 17h, ob nedeljah pa pri sv. maši ob 9.30. Devetdnevnico bomo zaključili v sredo, 23. decembra, da boste na sveti večer (24.12.) lahko doma in pokropili ter pokadili domove.
     K tej devetdnevnici so še posebej vabljeni veroukarji iz 3. razreda, ki se pripravljajo na prvo sv. obhajilo, in  birmanci (8. in 9. razred). Pri devetdnevnici bodo  prvoobhajanci, v procesiji s prižganimi svečami, nosili kip Marije in Jožefa - skupaj z njima šli proti Betlehemu. Starši omogočite otrokom, še posebej mlajšim, lepo pripravo na božič, ki jim bo ostala v spominu, ko bodo imeli svoje otroke.

•  KRSTI bodo v nedeljo, 27. decembra, priprava pa v soboto, 26. dec., ob 17. uri.

• OBHAJILO BOLNIKOV bo pred bližajočimi se prazniki na prvi petek v decembru - 4. 12. 2015 - dop. in popoldne.

•  SPOVEDOVANJE pred božičnimi prazniki bo v nedeljo, 13. decembra, pri vseh mašah - tudi na Oštrcu (tuj spovednik), ter v nedeljo, 20. decembra, od 16h - 17h v župnijski cerkvi (župnik).

•  OTROŠKI PEVSKI ZBOR ima vaje vsako soboto ob 17. uri.

•  VEROUK ZA BIRMANCE: poleg rednega še v soboto, 5. dec. od 9h - 10.30 za 3. in 4. skupino, ter 12. dec, ob isti uri za 1. in 2. skupino.