4.10.2015:

27.9. in 4.10.: Dolšce
    11. in 18.10.: Avguštine
    25.10. in 1.11.: Ržišče, Velike Vodenice

• ŠOLA ZA ZAKON po programu "Najina pot" - V nedeljo, 11. oktobra 2015, ob 19. uri  bomo tudi letos v našem župnišču pričeli ŠOLO ZA ZAKON po programu Najina pot pod vodstvom zakonskega para za vse tiste, ki se želijo bolj temeljito pripraviti na zakon. Traja od oktobra do maja - dvakrat mesečno.

• ZAKONSKA SKUPINA (zakonci iz različnih župnij) je imela pri nas v župnišču prvo srečanje v soboto, 12. septembra, ob 19.30. Hvala Bogu, kar nekaj parov se je zbralo. Naslednje srečanje bo v soboto, 10. oktobra, ob 19. uri. Lepo povabljeni tudi tisti, ki niste mogli priti na prvo srečanje.

• PRAZNOVANJE ZAKONSKIH JUBILEJEV -Zakonski jubileji so priložnost, da zakonci pregledajo prehojeno pot, se Bogu zahvalijo za vse, kar so prejeli v letih skupnega življenja, obenem pa iskrena prošnja še za naprej.
            V naši župnijski cerkvi se bodo jubilanti - tisti, ki letos obhajajo 10., 15., 20., 25., 30., 35., 40., 45., 50., 55., 60. obletnico cerkvene poroke -  njihovi najbližji svojci in celotna farna skupnost Bogu zahvalili v nedeljo, 11. oktobra 2015, ob 9.30. Jubilanti naj se prej prijavijo, in pridejo vsaj 15 minut pred sv. mašo. Po sv. maši pa bodo deležni skromne pogostitve.
            V času pred slovesnostjo boste jubilanti dobili tudi pisna vabila. Če kateri, ki letos obhajajo 'okroglo' obletnico cerkvene poroke, ne bo dobil vabila, ker nimamo vseh podatkov, naj se do petka, 9. oktobra 2015, kljub temu prijavi, da mu lahko pripravimo spominsko darilo s posvetilom. Naj velja to obvestilo tudi kot vabilo.

• VEROUK ZA 1.RAZRED bomo pričeli  v nedeljo, 4. oktobra 2015, pred sv. mašo, ob 8.45. Večina staršev je že prišla otroke vpisat, nekateri pa upam, da bodo našli čas.

• VEROUK v ostalih razredih osnovne šole poteka po objavljenem urniku. Večina staršev se je na začetku leta oglasila in vpisala svoje otroke k verouku ter dobila veroučni in bogoslužni zvezek ter knjigo.

• MLADINSKI VEROUK  je v soboto ob 20h.
  • ŽEGNANJE V OREHOVCU bo v nedeljo, 4. oktobra, ob 11. uri.

• NA MISIJONSKO NED. pušica za misijone.

• 24. TEDEN ZA ŽIVLJENJE  bo  potekal od 4. – 12. oktobra 2015 pod geslom: »OD MATERINEGA NAROČJA POVIŠUJE NAŠE DNEVE« (Sir 50,22)

• POVABILO K SKAVTOM Tudi v letošnjem letu skavti vabimo v svoje vrste nove člane. Pridružite se nam lahko tisti, ki v letošnjem letu obiskujete tretji razred osnovne šole in vsi starejši. Posebej veseli bomo srednješolcev. Prijavnico lahko izpolnite na spletu do 3. oktobra, na povezavi: http://sentjernej1.skavt.net/. Ognjeviti petelini vas z veseljem pričakujemo.

• DIAKONSKO POSVEČENJE štirih bogoslovcev novomeške škofije (Štefan Hosta je iz župnije Šentjernej) bo v soboto, 24. oktobra 2015, ob 10. uri v novomeški stolnici.

• ZAHVALA: Bog povrni vsem, ki ste ob kvatern'ci na Slinovcah sodelovali in pomagali ali dali svoj dar.